Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 1d. 12:55

Išrinkite ryškiausią 2012-ųjų politiką

Algirdas Butkevičius ir Viktoras Uspaskichas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius ir Viktoras Uspaskichas

2012-ieji politikams nebuvo lengvi – daug jėgų atėmė kova dėl mandatų Seimo rinkimuose. Ketverius metus valdžioje praleidusius dešiniuosius šiemet pakeitė socialdemokratai, Darbo partija, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Politikos padangėje sužibo ir keli nauji veidai. 15min.lt siūlo nuspręsti, kuri asmenybė verta metų politiko vardo.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Neringa Venckienė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Neringa Venckienė

Garliavos istorijoje išgarsėjusi Neringa Venckienė šiais metais padėjo teisėjos mantiją ir pradėjo politikės karjerą.

Darbas Seime buvusiai Kauno teisėjai kol kas garantuoja teisinę neliečiamybę, tačiau, greičiausiai, nebeilgai. Dėl jos imuniteto atėmimo bus balsuojama 2013-ųjų pradžioje. N.Venckienė yra kaltinama nepagarba teismui, teismo sprendimo nevykdymu, trukdymu antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavimu globėjos teisėmis ir pasipriešinimu policijos pareigūnui.

Paskelbusi, jog su bendražygiais eina į parlamentą, N.Venckienė vylėsi, kad nušluos konkurentus – ji tikėjosi 30-40 vietų parlamente. Tačiau paaiškėjo, kad šalininkų nėra tiek ir daug. Paaiškėjus, kad į Seimą pateko septyni „Drąsos kelio“ atstovai, ji neslėpė nusivylimo. „Drąsos kelio“ frakcija Seime yra pasiskelbusi opozicine, tačiau paflirtuoja su Viktoru Uspaskichu.

V.Uspaskichas šiais metais sugrįžo į valdžią. Veikiausiai, vildamasis, kad tai jam padės vadinamosios juodosios Darbo partijos buhalterijos byloje, kurioje jis – vienas kaltinamųjų.

Tačiau Darbo partijos pirmininkui ir dviems bendražygiams – Vitalijai Vonžutaitei ir Vytautui Gapšiui, Seimas netapo

Savaitraščio „15min“ iliustr./Viktoras Uspaskichas – jau liečiamasis
Savaitraščio „15min“ iliustr./Viktoras Uspaskichas – jau liečiamasis

užuovėja nuo problemų. Trijų „darbiečių“ teisinė neliečiamybė panaikinta, bylos nagrinėjimas tęsis, artimiausias posėdis numatytas sausio 10-ąją.

Seimo rinkimus laimėjusios Socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius po rinkimų tapo premjeru. Paskutinių apklausų duomenimis, jis – populiariausias politikas, turintis 58,3 proc. gyventojų pasitikėjimą.

Tačiau neabejojama, kad socialdemokratų lyderio laukia dideli išbandymai – visų pirmiausiai dėl to, kad jis ryžosi į valdžią eiti su Darbo partija, nors po 2004-ųjų rinkimų šių partijų sąjunga valdžioje truko neilgai, o jos tvirtumas buvo nuolat išbandomas V.Uspaskicho keliamais ultimatumais.

Nors prezidentė Dalia Grybauskaitė atvirai pareiškė, kad ši Vyriausybė ketverių metų gali ir neišgyventi, A.Butkevičius ramina, jog koalicija nusiteikusi dirbti visą kadenciją. „Aš manau, geriausiai būtų, kad būtų kuo mažiau trukdžių“, – paskutiniąją metų dieną sakė premjeras.

Valstybės vadovei D.Grybauskaitei 2012-ieji buvo nelengvi: prezidentės reitingas, kuriuo ji taip džiaugėsi, smuko

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė

labiausiai per visą kadenciją. Manoma, kad prie to prisidėjo prezidentės pareiškimai, kad referendume nepritarę Visagino atominės elektrinės statybai piliečiai neatspindi tautos nuomonės. Populiarumo jai nepridėjo ir pasakymas, kad valdžioje negali būti Darbo partijos.

Be to, prezidentė bandė laviruoti Garliavos istorijoje: pirma pareiškė, kad N.Venckienė vykdo teismo sprendimą atiduoti Laimutės Stankūnaitės dukterį, nors ši nė nemanė to daryti, vėliau atsitraukė, tuo papikdindama N.Venckienės šalininkus. 

Visus ketverius metus, kuriuos praleido valdžioje, konservatorių lyderis Andrius Kubilius buvo kaltinamas dėl krizės,

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Andrius Kubilius

tačiau Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai sugebėjo sutelkti elektoratą ir neblogai pasirodyti per Seimo rinkimus.

Dabar A.Kubilius – opozicijos lyderis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min