Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 24d. 17:36

Išrinkite: svarbiausias 2011 metų Vilniaus įvykis

Meras Artūras Zuokas meta iššūkį neleistinose vietoje automobilius statantiems žmonėms
Artūro Zuoko nuotr. / Meras Artūras Zuokas meta iššūkį neleistinose vietoje automobilius statantiems žmonėms

2011-ųjų metų Vilnius negalėtų pavadinti didelių darbų ir reikšmingų projektų metais. Žiemą miestas išgyveno besiruošdamas rinkimams, pavasarį į valdžią po ketverių metų pertraukos sugrįžo meras Artūras Zuokas, kai kuriais savo poelgiais priminęs apie gebėjimą bet kur bet kokia kaina kurti savireklamą. Vien ko vertas jo pasivažinėjimas šarvuočiu Gedimino prospektu. Šiuos nufilmuotus kadrus pamatė visas pasaulis ir Vilnius tikrai išgarsėjo, nors gal ir ne iš pačios geriausios pusės. Tačiau svarbių visam miestui ir jo gyventojams darbų dar teks palaukti.

Artūras Zuokas grįžo į mero postą

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Dvi savaites jau dirbančiam merui Artūrui Zuokui įteiktos mero regalijos.
A.Zuokas inauguruotas sostinės meru.

Balandžio 19 dieną į Vilniaus mero postą grįžo Artūras Zuokas. Sostinės vadovo rinkimuose jam teko konkuruoti su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovų Raimundu Alekna ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovu Jaroslavu Kaminskiu. Tačiau palaikomas visuomeninio judėjimo „Taip!“, Darbo partijos, socialdemokratų ir Rusų aljanso meru trečią kartą tapo A.Zuokas. Iš šio posto jis pasitraukė prieš ketverius metus, 2007 metais.

Valdančioji dauguma iš pradžių turėjo minimalią persvarą – 27 balsus iš 51. Todėl Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas nesidrovėjo pareikšti, kad A.Zuoko likimas priklauso nuo jo norų: „Panorėjome, kad taptų Zuokas meru – jis ir tapo. O kai nebenorėsime – gal meru taps kas nors kitas.“

Tačiau praėjus keliems mėnesiams V.Uspaskichui teko susitaikyti su mažesne „darbiečių“ įtaka, nes prie valdančiųjų prisijungė LLRA frakcija, o jos lyderis J.Kaminskis tapo vicemeru.

Nužudytas Vilniaus tarybos narys Sergejus Novikovas

BFL/ Tomo Lukšio nuotr./Sergejus Novikovas
BFL/ Tomo Lukšio nuotr./Sergejus Novikovas

Birželio 1-osios popietę prie „Citadele“ banko K.Kalinausko gatvėje, šalia automobilio „Honda Legend“, su durtine žaizda krūtinėje rastas negyvas advokatas, Vilniaus tarybos narys 47 metų Sergejus Novikovas. Manoma, kad S.Novikovo nužudymas susijęs su ritualinių paslaugų verslu – nužudytasis turėjo akcijų, bet jo paketo dalis nebuvo didelė, kad galėtų priimti lemiamus sprendimus. Įtariama, kad advokatas S.Novikovas ketino perpirkti kelių smulkių akcininkų turimas akcijas ir ketino perimti bendrovės valdymą.

Šiuo nusikaltimu įtariami Vitalijus Gasperovičius ir Jonas Dambrauskas tebėra suimti, tačiau dar nenuteisti.

S.Novikovą Vilniaus taryboje pakeitė kitas „darbietis“ Algimantas Zaremba.

Šarvuočiu – per automobilius

Kadras iš vaizdo siužeto/Akcijos lipdukas
Akcijos lipdukas

Vilniaus miesto meras A.Zuokas paskelbė karą neleistinose vietose sostinėje savo automobilius statantiems vairuotojams. Politikas įspėja: Kelių eismo taisyklių pažeidimai nebus toleruojami. Tam A.Zuokas net pasinaudojo šarvuočiu ir juo pervažiavo ant dviračių tako paliktą „Mercedes-Banz“ automobilį. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad tai gerai apgalvota ir surežisuota akcija, kurią filmavo televizija. Tačiau tai nesutrukdė merui gauti anti Nobelio premiją (dar vadinamą Šnobelio) ir girtis visam pasauliui, jog akcijos nauda miestui – milijonai litų.

Gariūnuose – gaisrai ir kratos

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Turgavietė trečiadienį ryte
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Turgavietė po gaisro.

Gariūnų turgavietei šie metai tikrai nebuvo sėkmingi. Rugpjūčio vidury užsidegė vienas prekybos paviljonas, prekiautojai patyrė daugybę nuostolių, tačiau juos teko kompensuoti patiems – turgavietė nebuvo apdrausta. Gariūnų vadovų teigimu, tik todėl, kad niekas nesiima tokio objekto drausti.

Spalį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) Gariūnuose krėtė prekeivius ir atskleidė organizuotą nusikalstamą mechanizmą, nelegaliai aprūpinantį turgavietę pigiomis kinų prekėmis. Įtariama, kad buvo nuslėpta dešimtys milijonų litų mokesčių, kuriuos turėjo sumokėti įmonės ir asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimus.

Bendros operacijos metu buvo sulaikyta daugiau nei 60 nusikalstamų veikų vykdymu įtariamų asmenų, nusikalstamos veikos organizatorių, vykdytojų ir padėjėjų darbo vietose, namuose, sandėliuose, prekybos vietose, automobiliuose atlikta per 120 kratų.

Atskleistas gerai organizuotas nusikalstamas tinklas, veikęs ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Lenkijoje. Įvairių prekių gabenimu iš Kinijos į Gariūnus ir kitas turgavietes bei prekybos vietas užsiimančios įmonės per Lenkiją ir Latviją į Lietuvą iš Kinijos gabendavo įvairias prekes ir klastodavo prekių įsigijimo dokumentus, nurodydamos melagingus duomenis apie jų kiekius ir realias kainas. Pavyzdžiui, žieminės striukės, parduodamos nuo 70 iki 200 Lt, būdavo įsigyjamos nuo 2 iki 7 Lt, suknelės, kainuojančios apie 50 Lt, būdavo įsigyjamos už 50 centų.

Elgetoms – nė lito

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Vilniui teks prašyti finansinės paramos ištiesus ranką, nes dabartinės skolos tik šiek tiek mažesnės nei šių metų biudžetas.
Elgeta prie Aušros Vartų.

Vilniaus savivaldybė uždraudė sostinės gatvėse šelpti elgetas. Už tai gali tekti net baudą sumokėti, kuri sieks net iki 2 tūkst. Lt. Nors suskubta aiškinti, kad niekas turistų ar paprastų vilniečių, kurie duoda išmaldą, persekioti, tačiau naujoji tvarka įvesta tam, kad žmonės susimąstytų. Esą elgetaujantiems žmonėms galima padėti kitaip, tarkim, nukreipiant juos į tas socialines tarnybas, kurios gali pasirūpinti jų maistu, nakvyne ar švariais drabužiais.

IKEA ateina

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Ikea“ parduotuvėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Ikea“ parduotuvė

2013 metų rudenį Vilniuje galima bus apsipirkti itin populiariuose IKEA prekybos centruose. Tai bus pirmasis IKEA prekybos centras Baltijos šalyse, bendrovė „Felit“, valdanti IKEA frančizę, žada sostinėje investuoti 370 mln. Lt. Prekybos centras įsikurs Žirnių gatvėje, jo statybos darbai prasidės kitų metų pavasarį. Skelbiama, kad į IKEA kompleksą bus investuota iki 47 mln. eurų, dar 60 mln. eurų žadama investuoti į kitus komercinius objektus šalia prekybos centro. Centro plotas sieks 24,8 tūkst. kv.m.

Sąskaitos už šildymą – milžiniškos

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Šiluma
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Šiluma

Gana šiltas lapkritis ir didžiulės sąskaitos už šilumos energiją sukėlė didžiulį ažiotažą. Vilniečiai puolė ieškoti kaltų, bet paaiškėjo, kad tokių nėra. Vieniems atrodo, kad kalčiausia yra „Vilniaus energija“, tačiau pastaroji tvirtina tiekiantį šilumą tik iki gyvenamųjų namų įvado, o kiek jos suvartoja atskiri butai – šilumos sistemos prižiūrėtojo darbas. Į kaltųjų paieškas įsitraukė ne tik Vilniaus savivaldybė, bet ir Energetikos ministerija, Premjeras ir Prezidentė. Tačiau sąskaitos nemažėja ir kol kas neatrodo, kad bus rasta būdų jas sumažinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min