Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 13d. 10:57

Išrinkta žaliausia Lietuvos mokykla

Konkurso „Žaliausia mokykla“  nugalėtojais tapo: Šiaulių Rėkyvos pagrindinė mokykla
Organizatorių nuotr. / Konkurso „Žaliausia mokykla“ nugalėtojais tapo: Šiaulių Rėkyvos pagrindinė mokykla

Pirmą kartą Lietuvoje surengto konkurso „Žaliausia mokykla“ nugalėtoja tapo Šiaulių Rėkyvos pagrindinė mokykla. Konkurse, kuriuo buvo siekiama didinti aplinkosaugos problemų žinomumą ir mokinių sąmoningumą, skatinti aplinkosaugos vertybių formavimąsi, dalyvavo 44 bendrojo lavinimo mokyklos iš įvairių Lietuvos regionų, skelbiama pranešime spaudai.

„Labai džiugu, kad daugelis konkurse dalyvavusių mokyklų pristatė ne vienkartinius renginius, o parodė turinčios aplinkosaugos tradicijas. Mokiniai nustebino kūrybingumu: neapsiribojo tik mokyklos teritorijos švarinimo projektais, jų aplinkos puoselėjimo veikla labai plati. Daug mokyklų buvo vertos nugalėtojo vardo, todėl išties sunku įvardyti tik vieną nugalėtoją“, – sakė konkurso „Žaliausia mokykla“ vertinimo komisijos pirmininkė, Aplinkos ministerijos Atliekų tvarkymo paslaugų skyriaus vyr. specialistė Viktorija Podgaiskytė.

Konkursas „Žaliausia mokykla“ yra viena iš visus metus besitęsiančio aplinkosaugos projekto „Aš – žalias“ dalių. Projektu, kurį inicijavo Aplinkos ministerija, siekiama skatinti žmones tapti aktyviais atliekų tvarkytojais ir taip užkirsti kelią antrinių žaliavų švaistymui.

Konkursas „Žaliausia mokykla“ yra viena iš visus metus besitęsiančio aplinkosaugos projekto „Aš – žalias“ dalių.

Į žaliausios mokyklos vardą pretendavusios mokyklos konkurso organizatoriams pristatė įvairias savo vykdomas veiklas: vaikai rinko šiukšles, apželdino mokyklos teritoriją, sodino medžius, kėlė inkilus, įrengė atliekų kompostavimo dėžes, leido atliekų rūšiavimo mokančius lankstinukus, aplinkosaugos idėjas skleidė miestelių bendruomenėse Mokyklose vyko aplinkosaugos pamokos, buvo statomi spektakliai, organizuojamos ekologines stovyklos ir kt.

Žaliausia išrinkta Šiaulių Rėkyvos pagrindinė mokykla aplinkosaugos idėjas aktyviai propaguoja jau aštuonerius metus. Kiekvienais metais mokykla įgyvendina po vieną ilgalaikį gamtosaugos projektą, pasirinkta tema. Tuo pat metu organizuojama daug papildomų aplinkosauginių veiklų. Mokyklos kieme ir šalia esančiame Dūkto miške įrengtos dvi Žaliosios klasės, saugoma dviračių laikymo aikštelė – paskata į mokyklą atvykti dviračiu.

„Pasirinkti ekologinio ugdymo kryptį įpareigojo pati mokyklos aplinka – esame įsikūrę už miesto, ant ežero kranto, mokyklos kieme – gandralizdis, šalia – biologinis draustinis. Mokykloje įkurti net trys gamtosaugos būreliai, tačiau norinčių į juos patekti yra tiek daug, kad tenka organizuoti atranką. Kad mūsų vaikai kitokie – jautresni aplinkos problemoms, kūrybingesni, dažnai pastebi ir atvykę svečiai“, – sakė Šiaulių Rėkyvos pagrindinės mokyklos direktorius Romas Senkus.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti rudenį, baigiamojo renginio, vainikuosiančio visus metus trukusio judėjimo „Aš - žalias“ iniciatyvas, metu.

Temos: 1 Mokykla

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min