Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 7d. 15:21

Išrinktas geriausias rekreacinės architektūros kūrinys

Buvo renkamas geriausias rekreacinės architektūros kūrinys.
Organizatorių nuotr. / Buvo renkamas geriausias rekreacinės architektūros kūrinys.

Savaitgalį Nidoje vykusiame tradiciniame šviesios atminties ilgamečio Neringos miesto vyriausiojo architekto Algimanto Zavišos vardo paramos ir labdaros fondo renginyje išrinktas geriausias 2008–2009 metų rekreacinės architektūros kūrinys.

Fondo prizas taip pat įteiktas už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje.

A.Zavišos paramos ir labdaros fondo prizas atiteko architektų Gintaro Prikockio, Astos Prikockienės, Ingos Tikuišytės ir Andriaus Velučio kartu su dailininku Mariumi Jonučiu sukurtam gyvenamajam namui Juodkrantėje.

Pasak fondo prezidento architekto Leonardo Vaičio, šis autorių kolektyvo kūrinys išsiskiria ne tik profesionalumu, bet ir tuo, kad atsižvelgta į regionui būdingą architektūrą. Projekte atspindėta prieškario Nerijos vilų estetika, subtilus jo spalvinis sprendimas.

Į prizą pretendavo ir  poilsinė „Nakcižibis“ prie Lavyso ežero Varėnos rajone, kurią projektavo  architektai Arūnas Liola, Edgaras Neniškis, Rolandas Liola, Lukas Lažinskas ir Liutauras Nekrošius. Projektas, įgyvendintas tarybiniais metais prie ežero buvusios poilsinės vietoje,  nusipelnė pagyrų už sprendimo kompleksiškumą, puikų medžiagų panaudojimą, autorių sugebėjimą nuosekliai pereiti nuo liaudiškos iki absoliučiai modernios architektūros. Tačiau būta nuomonių, jog sprendimas pernelyg kosmopolitiškas – toks kompleksas gali iškilti tiek Skandinavijoje, tiek Olandijoje ar Vokietijoje.

Dar vienas kūrinys į prizą galės pretenduoti kitąmet – šiuo metu jis nespėtas deramai užbaigti.

Už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje šiais metais buvo įvertinti palangiškiai architektai Gintautas Likša ir Irena Likšienė.

„Mums seniai knietėjo įteikti prizą Gintui ir Irenai. Abiems, nes jų partnerystė nedaloma. Jie į Palangą atėjo konkrečiu laikmečiu ir sukūrė to laikmečio architektūrinę tradiciją, – sakė L. Vaitys. – Tačiau kol skubėjome pagerbti vyresnius kolegas, praradome Gintą.“

Neringos miesto vyriausiojo architekto A.Zavišos atminimui, jo kraštovaizdžio kūrimo idėjai pagerbti 1999 m., praėjus metams po architekto mirties, buvo įsteigtas „Architekto Algimanto Zavišos paramos ir labdaros fondas“. Jo steigėjai – Prezidento Algirdo Brazausko fondas, Neringos miesto savivaldybė, Lietuvos architektų sąjunga ir Aldona Kuprelytė-Zavišienė.

Nuo 2003 m. įsteigtas prizas „Už geriausią rekreacinės architektūros kūrinį“, nuo 2004 m. – „Už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje“.

Temos: 2 Namas Nida

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min