Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 4d. 10:08

Išrovei pataisą – bauda iki 1000 litų

Pataisai
„Šviesos“ nuotr. / Pataisai įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą.

Miestų turgavietėse galima pamatyti prekeivių, siūlančių pataisų šventiniam stalui papuošti. Aplinkosaugininkai primena, kad šiuos labai jautrius, nykstančius augalus draudžiama rauti, skinti ar kitaip naikinti ir prekiauti jais. Prekiautojams, pažeidusiems šį draudimą, gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba piniginė bauda nuo vieno šimto iki vieno tūkstančio litų, primena Jurbarko rajono laikraštis „Šviesa“.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, praėjusios savaitės pabaigoje apsilankę miesto turgavietėse, aptiko kelias prekiautojas pataisais. Joms teko skirti administracines nuobaudas. Kaip sakė inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas, pareigūnai šią savaitę dar ne kartą užsuks į turgavietes ir tikrins, kaip laikomasi Laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarkos reikalavimų.

Nors pataisai yra įrašyti į aplinkos ministro patvirtintą Apribotų ar draudžiamų rinkti bei prekiauti laukinių augalų ir grybų sąrašą, jie kasmet nukenčia nuo žmogaus rankos. Pataisui išrauti pakanka akimirkos, o kad naujas išaugtų iš sporos prireikia net 20–30 metų.

Lietuvoje auga šešių rūšių pataisai. Dvi iš šių rūšių – patvankinis pataisiukas ir statusis atgiris – įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Dauguma žmonių, kaip sakė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiasis specialistas Selemonas Paltanavičius, šių visžalių augalų nepažįsta, todėl juos raunant Velykoms gali nukentėti patys rečiausieji.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min