Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išsigelbėjimo nuo vagių nesuranda

S.Ružinsko vadovaujama įstaiga šią vasarą neteko trijų dviračių.
„15min“ nuotr. / Pasak S. Ružinsko, praėjusią vasarą tuo pačiu metu vagysčių buvo mažiau.
Šaltinis: 15min
0
A A

Įsibėgėjęs vasaros sezonas ne tik neša pelną dviračius nuomojantiems verslininkams, bet ir pridaro nemenkos žalos. Įžūlūs vagišiai grobia dviračius palikdami netikrus dokumentus, o verslininkai dažnai net nebesikreipia į policiją.

Įpusėjus vasarai dviračių nuomos paklausa kasmet išauga, nes į pajūrį atplūsta nemažai poilsiautojų iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Tiesa, kai kurie nuomos paslaugas teikiantys verslininkai sako kainas šiemet sumažinę dėl ekonominės krizės, kiti dviračius nuomoja už tokią pat sumą kaip pernai. Priklausomai nuo dviračio modelio išsinuomoti jį valandai atsieina nuo 6 iki 15 litų.

Kartais pamiršta grąžinti

Kalbinti verslininkai pasakojo, kad vidutiniškai vieno dviračio kaina yra keli šimtai litų, tačiau yra ir kainuojančių porą tūkstančių. Klaipėdoje dviračius nuomojančio punkto vadovas Saulius Ružinskas pasakojo, kad itin brangių modelių stengiasi nenuomoti, o jei tai daro, dažniausiai juos nuomoja didesnėms turistų grupėms.

Pasak S.Ružinsko, patyrę darbuotojai potencialius vagis jau atskiriantys iš išvaizdos: „Narkomanus atpažįstame iš pirmo žvilgsnio: prasti drabužiai, subadytos rankos. Iš tokio galima tikėtis tik vieno. Be to, jie dviračius nuomojasi dažniausiai vienai valandai.“ Būna, kad su išsinuomotu dviračiu nebegrįžta ir užsienio šalių turistai. Dviračių nuoma Nidoje užsiimanti verslininkė Liucija Miliūnienė pasakojo, kad praėjusiais metais dviračius išsinuomojo garbaus amžiaus vokiečių pora ir negrįžo. Moteris pasakojo, jog dažnai pasitaiko, kad dviračius išsinuomoję žmonės tiesiog... pamiršta juos grąžinti.

Saugo net vaizdo kameros

Pasak L.Miliūnienės šiemet su dviračių vagystėmis dar neteko susidurti. Keletas dviračių Neringoje dingo praėjusiais metais. Tačiau Klaipėdos bei Palangos verslininkai jau skundžiasi nukentėję nuo ilgapirščių. S.Ružinskas skundėsi, kad iš jų dviračių parko vasaros pradžioje dingo pora dviračių. Verslininkas pasakojo, kad praėjusiais metais vagysčių ypač padaugėjo rugsėjo mėnesį.

O Palangoje dviračius nuomojančios įmonės savininkas Dainius Drungilas teigė, jau nebesugalvojantis naujų būdų, kaip saugotis nuo vagišių. Vienintelė šių metų naujovė dviračius nuomojančioje įmonėje – vaizdo kameros šalia nuomos palapinių. Tačiau ir tai vagių nesustabdo. D.Drungilas teigė, jog šią vasarą jų įmonė neteko jau 5 dviračių.

Policija siūlo žymėti

Verslininkai lyg susitarę tvirtino, kad prarastų dviračių atgauti nesitiki. „Rašom pareiškimus policijai, bet tai, ko gero, tik laiko gaišimas. Vieni vagys tiesiog pabėga į užsienį, kiti – narkomanai. Jiems vis tiek, nebijo net dokumentų palikti“, – pesimistiškai kalbėjo S.Ružinskas. Jam antrino D.Drungilas: „Policija nelabai kuo gali padėti. Užregistruoja įvykį, gal ką ir daro, bet kad rastų dviratį ar išreikalautų iš vagių atsakomybės, beveik nepasitaiko.“

Pakalbintas Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Kazimieras Sinkevičius teigė, kad dviračių saugumas pirmiausia yra juos nuomojančių verslininkų rankose. „Prevencijos skyrius siūlo dviračius žymėti. Dviračiai yra paženklinami slaptoje vietoje ir užklijuojamas policijos lipdukas bei įtraukiami į specialų registrą“, – kalbėjo K.Sinkevičius. Paklaustas, ar žymėjimas dviratį apsaugos nuo vagių, pareigūnas vis dėlto pripažino, kad išsigelbėjimo nuo vagių  nėra:  „Jiems nesukliudys nei tvoros, nei spynos.“ 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min