2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2018 06 14

Išskirtinė stovykla: kone 80 aklų ir silpnaregių vaikų – savaitė pramogų pajūry

Miško apsupty, girdint jūros ošimą ir susipažįstant su pamario kraštu – taip savaitę pajūryje, Giruliuose praleis 78 vaikai, atvykę į tarptautinę stovyklą „Pažinimo stebuklas“. Stovyklos auklėtiniai – regos negalią turintys vaikai iš Lietuvos, Estijos, Baltarusijos ir Ukrainos.
Stovyklos silpnaregiams ir akliems vaikams atidarymo akimirkos.
Stovyklos silpnaregiams ir akliems vaikams atidarymo akimirkos. / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kukuliškių kaime, tarp Girulių ir Karklės, gamtos apsuptyje aidėjo dainos. Kompaktinės plokštelės „Iš tamsos į šviesą“, kurioje įrašytos profesionalioje įrašų studijoje įrašytos Regos ugdymo centro mokinių bei pedagogų sukurtos dainos, pristatymu paskelbtas stovyklos atidarymas.

Rytą saulės pasveikinimu ir mankšta kasryt pradėsiantys auklėtiniai kasdien turės įvairių kūrybinių, sportinių ir kitų veiklų. Jau penktadienį jie vyks į pažintinę ekskursiją Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio batalione, popietę imsis kūrybinių darbelių, kurie gims iš gamtinių medžiagų – kriauklių, akmenukų, pagalių ir kitų miško ir jūros apsupty randamų medžiagų.

Vaikams suplanuotas susitikimas su parolimpinių žaidynių plaukikais, taip pat golbolo žaidėjais ir Lietuvos parolimpinio komiteto generaliniu sekretoriumi Pauliu Kalveliu, kurie pasidalins savo sėkmės istorijomis bei pamokys žaisti golbolo ir neregių stalo teniso.

Svečiuose vaikai sulauks ir šunelių, ketinama pravesti kaniterapijos užsiėmimus.

Programa itin įvairiapusė. Sekmadienį išsidūkę ant batutų ir paiškylavę pajūry, pirmadienį vaikai visai dienai vyks į Dreverną, laivadirbio J.Gižo sodybą, dalyvaus edukacinėje pamokoje apie gintarą, taip pat šamų auginimą, apsilankys Ventės rage, ornitologinėje stotyje ir švyturyje. Stovyklos dalyviams numatyta ir daugiau įvairių susitikimų, taip pat apsilankymas Lietuvos jūrų muziejuje.

Į pajūrį atvykę vaikai ir patys ketina pasidalinti savo gebėjimais. Antradienio vakarą stovyklos rėmėjams ir svečiams gabūs auklėtiniai surengs koncertą, jame koncertuos ir Klaipėdos folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“.

Išskirtinę stovyklą sumanė ir jau aštuntąjį kartą vaikams rengia Klaipėdos Senamiesčio „Rotary“ klubas, įvairius organizacinius klausimus spręsdamas kartu su Regos ugdymo centro darbuotojais.

Pasak „Rotary“ senamiesčio klubo prezidento Vaido Velykio, itin džiugu, jog dalis buvusių stovyklos auklėtinių jau užaugo ir sugrįžo į išskirtinę stovyklą kaip savanoriai. Jie padeda Regos ugdymo centro pedagogams, kurie rūpinasi vaikais savaitę truksiančios programos metu.

„Dalyvių geografija itin plati – tai ir Vilnius, Akmenė, Joniškis, visa Lietuva. Rasti šiuos vaikus, turinčius regėjimo negalią, nėra lengva, nes tokios duomenų bazės nėra, tačiau mums labai padeda Regos ugdymo centras. Į stovyklą atvyko ir vaikai iš Estijos, Baltarusijos bei Ukrainos“, – sakė V.Velykis.

Kaip per atidarymą sakė Klaipėdos regos ugdymo centro direktorė Laima Glaveckienė, šiam klubui nėra nieko neįmanoma, tad moteris džiaugėsi, jog šiemet kone 80 vaikų savaitę vasaros prie jūros, pirmą kartą sulaukta svečių iš Ukrainos.

L.Glaveckienės teigimu, programa šiemet priderinta prie Lietuvos šimtmečio, tad vaikai keliaus po pamario kraštą, atras jo džiaugsmus ir stebuklus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min