15min be reklamos
Publikuota 2022 01 05, 13:04

Santaros klinikose – išskirtinis COVID-19 ligos gydymo rezultatas: prireikė 103 dienų

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos informuoja apie išskirtinį COVID-19 ligos išgydymo atvejį: 55 metų pacientę po 103 dienų, praleistų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, planuojama išleisti į reabilitacijos įstaigą, rašoma Santaros klinikų pranešime spaudai.
Koronavirusas Lenkjiojje
Koronavirusas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Šis atvejis – tai didelės komandos bendras darbas – preciziškai sudarytų gydymo ir slaugos planų rezultatas. Milžiniškų medikų pastangų dėka – anesteziologų-reanimatologų, perfuzininkų, slaugytojų, jų padėjėjų, reabilitologų ir kineziterapeutų – pacientė sveiksta“, – sako VUL Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro, COVID-19 reanimacijos ir intensyvios terapijos poskyrio vyresnysis gydytojas anesteziologas-reanimatologas Albinas Kalimavičius.

Kai paciento būklė yra kritinė dėl labai sunkaus plaučių pažeidimo, kitais būdais nebegalima užtikrinti pakankamų kraujo dujų apytakos rodiklių. Hipoksija (deguonies stygius) smarkiai pažeidžia plaučius, prijungiama EKMO (ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos sistema).

Ši sistema veninį paciento kraują prisotina deguonimi, pašalina anglies dioksidą ir toks kraujas grįžta į paciento kraujo apytaką. EKMO sistemos prijungimas – paskutinio pasirinkimo metodas pačių sudėtingiausių ligonių grupei. Kai koronavirusu užsikrėtusiems pacientamspradeda trūkti deguonies, jie jo gauna papildomai. Kai to nepakanka, taikoma didelės tėkmės deguonies terapija. Kai ir tai nepadeda, pacientas intubuojamas, jam taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Daliai ligonių ligai progresuojant plaučių funkcija tiek pažeidžiama, kad jie nebegali pasisavinti net 100 proc. tiekiamo deguonies. Tokiu atveju vienintelis pasirinkimas lieka EKMO. „Šiai pacientei EKMO prijungta buvo 74 paras – ilgiausiai iki šiol Lietuvoje taikyta pacientams gydyti. Dėl sunkaus COVID-19 ligos sukelto plaučių pažeidimo užsitęsė funkcijų atsinaujinimo procesas, viskas vyko labai lėtai, – aiškina VUL Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro skyriaus vedėjas gydytojas anesteziologas-reanimatologas prof. Robertas Stasys Samalavičius. – Atjungus EKMO, dar po savaitės pacientė atjungta ir nuo dirbtinės plaučių ventiliacijos. Iš viso dirbtinė plaučių ventiliacija taikyta 81 parą“.

„Po ilgos ir sunkios ligos intensyvaus gydymo pacientė stiprėja labai pamažu, iš mirties gniaužtų išplėšta gyvybė labai trapi ir sveikimo procesas bus ilgas, dar teks gydytis ligoninėje, vėliau sveikata bus stiprinama reabilitacijos įstaigoje“, – sako gydytojas anesteziologas-reanimatologas A.Kalimavičius.

Koronavirusinės COVID-19 pandemijos laikotarpiu EKMO metodu VUL Santaros klinikose teko gelbėti 51 koronavirusu užsikrėtusį pacientą. Beveik 40 proc. iš jų buvo pervežti gydyti iš kitų Lietuvos ligoninių (Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, kitų Vilniaus ligoninių), kuriose nėra galimybės taikyti šį gydymo metodą.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min