15min be reklamos
2013 09 12, 11:20

Iššūkis Raseinių reanimacijos gydytojams: sąmonės netekusio vienuolikmečio ir jo draugo devynmečio berniukų kraujyje – po 1,5 promilės alkoholio

Raseinių ligoninės gydytojams teko gelbėti visiškai girtus vaikus. Prie reanimacijos įrangos buvo prijungti du draugai – devynmetis ir vienuolikmetis. Berniūkščių kraujyje nustatyta beveik 1,5 promilės alkoholio. Vienuolikmetis Girkalnio gyventojas į ligoninę buvo atvežtas be sąmonės.
Vilniaus policijos akcija Čekoniškėse
Vilniaus policijos akcija Čekoniškėse / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Atvejis – retas

Vienuolikmetis Girkalnio gyventojas į ligoninę buvo pristatytas visiškai be sąmonės, nereaguojantis į aplinką, o devynmetis jo draugas atrodė šiek tiek blaivesnis ir dar sugebėjo laikytis ant kojų. Reanimacijoje išblaivinti vaikai kitą dieną aiškino, kad alkoholiu vaišinosi iš butelio, kurį, anot jų, rado po Girkalnio bendruomenės pastato laiptais. Jaunieji „pijokėliai“ tikino ugninio vandens ragavę pirmą kartą gyvenime.

Reanimacijoje jie atsidūrė praėjusį ketvirtadienį apie 18 valandą. Raseinių ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Rasa Grigorevičienė savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ sakė, kad alkoholiu apsinuodijusius nepilnamečius tenka gaivinti maždaug kartą per tris mėnesius. Tačiau visiškai girti vaikai – labai retas atvejis.

„Laimei, jokių komplikacijų neįvyko. Skubiai atlikę būtinas procedūras, pastatėme vaikus ant kojų. Toliau jais rūpinsis Vaikų teisių apsaugos tarnybos specialistai ir policija. Teisėsaugos pareigūnai jau buvo apsilankę ligoninėje“, – sakė R.Grigorevičienė.

Gėrė miestelio centre

Pirmoji keistai besielgiančius paauglius pastebėjo į parduotuvę ėjusi Girkalnio gyventoja Vena Ramanauskienė. Moteris atkreipė dėmesį, kad netoli mokyklos, prie katilinės, šūkauja ir griuvinėja du berniūkščiai. Nustebinta tokio neįprasto vaikų elgesio, V. Ramanauskienė juos subarė ir paragino greičiau eiti namo. Tačiau grįždama iš parduotuvės ji neteko žado. Vienas berniukas gulėjo ant žolės apsišlapinęs, gargaliavo, o kitas abejingai sėdėjo šalia. Moteris skubiai iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Gali būti, kad V.Ramanauskienės pastabumas išgelbėjo sąmonės jau netekusio berniuko gyvybę.

Vienuolikmetis Girkalnio gyventojas į ligoninę buvo pristatytas visiškai be sąmonės, nereaguojantis į aplinką, o devynmetis jo draugas atrodė šiek tiek blaivesnis ir dar sugebėjo laikytis ant kojų. Reanimacijoje išblaivinti vaikai kitą dieną aiškino, kad alkoholiu vaišinosi iš butelio

„Gerai, kad mūsų miestelio gyventojai pastabūs ir neabejingi. Tačiau iki šiol niekaip nesuprantu, kaip tai galėjo įvykti pačiame gyvenvietės centre“, – kraipė galvą susisielojusi Girkalnio seniūnė Justina Šaulienė. Jos teigimu, visą miestelį pribloškusius berniukus būtų galima apibūdinti kaip gerus vaikus. „Ypač jaunesnysis yra tikras gerietis. Labai mielas vaikas. Tik juo reikia labai rūpintis: kur kas pamos, ten jis ir nueis“, – dalijosi pastebėjimais seniūnė.

Atlydėjo girta motina

Su alkoholio pakirstais, bet šiuo metu jau neblogai besijaučiančiais vaikais bei jų tėvais bendravusi Raseinių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Regina Klevinskienė sakė, jog sunku nustatyti tikrąsias priežastis, paskatinusias vaikus prisigerti. R.Klevinskienė pabrėžė, kad girtą devynmetį į ligoninę atlydėjo neblaivi mama.

„Kodėl jie prisigėrė? Gal tai lėmė vaikų smalsumas? Neatmestina, kad jie jau gali turėti ir tam tikrą priklausomybę nuo svaigalų. Tai skamba bauginančiai, deja, tendencijos yra tikrai dramatiškos: alkoholį Lietuvoje vartoja vis jaunesni vaikai“, – nerimą keliančią padėtį konstatavo R.Klevinskienė.

Raseinių vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovei devynmečio šeima yra neblogai žinoma. Be vyro gyvenanti motina bando įveikti priklausomybę nuo alkoholio, bet jai tai sunkiai  sekasi.

Moteris, blaškoma bangų

„Ji tai šiek tiek pakyla iš alkoholio liūno, tai vėl į jį smunka. Moters gyvenimas – audringas. Tačiau ji visada rodo nuoširdžias pastangas rūpintis savo vaikais. Pastaruosius septynis mėnesius moteris sugebėjo nevartoti alkoholio. Pastarųjų savaičių duomenimis, ji vėl grįžta prie senų įpročių. Laimei, šeimoje yra ir pilnamečių vaikų, kurie, esant reikalui, savo mažamečiu broliu sugeba gana neblogai pasirūpinti, tad mums netenka imtis kraštutinių priemonių – apgyvendinti vaiko globos namuose“, – sakė vaiko teisių apsaugos specialistė. R.Klevinskienė informavo, jog moters namuose visada pakankamai švaru ir nė vieno patikrinimo metu nebuvo nustatyta maisto trūkumo.

„Supratau, kad tėvai yra atsakingi. Jie abu atvyko su medikais ir rūpinosi vaiko būkle ligoninėje“, – pasakojo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė.

Vaikų pasakojimais apie po laiptais rastą alkoholio butelį nelinkę patikėti specialistai neatmeta, kad svaigalų Girkalnio berniūkščiams galėjo parduoti ir „gera“ pardavėja arba nu-pirkti koks nors dėdulė, kuriam buvo pažadėta keletas gurkšnių ar galbūt litas.

Metas keisti taisykles

R.Klevinskienė sakė, kad devynmečio motinai specialistai patarė užsikoduoti nuo alkoholio: „Ji tai jau yra dariusi. Tai jai padeda gyventi normaliai. Tikimės, kad moteriai vis dėlto pavyks tinkamai užauginti ir devynmetį savo vaiką.“

Vienuolikmečio girkalniškio šeima nepriskiriama socialinės rizikos grupei.„Supratau, kad tėvai yra atsakingi. Jie abu atvyko su medikais ir rūpinosi vaiko būkle ligoninėje“, – pasakojo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė.

R.Klevinskienės įsitikinimu, atėjo metas peržiūrėti kai kurias taisykles: „Pavyzdžiui, į Kaune veikiantį Priklausomybės ligų centrą gali kreiptis tik nepilnamečiai nuo 14 metų. Manau, kad atėjo laikas peržiūrėti amžiaus ribą, nes į alkoholio pinkles patenka vis jaunesni vaikai. O keturiolikmečiai kartais jau būna gerokai pažengę pražūtingos priklausomybės keliu.“

Specialistė informavo, kad per šių metų aštuonis mėnesius, be jau minėtų berniukų, dėl alkoholio į Raseinių ligoninės Skubiosios pagalbos skyrių yra patekę šeši nepilnamečiai iš Pagojukų, Betygalos, Šiluvos ir Raseinių miesto seniūnijų. Vienai Raseinių miesto gatvėje rastai nepilnametei buvo nustatytas net 2,7 promilių girtumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min