Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 25d. 08:44

Išsvajota mašina staiga tapo akmeniu po kaklu

Kamščiai Geležinio vilko g. 2009.04.28
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Padėvėtą mašiną perkantis asmuo neturi jokių garantijų, kad nenusipirks vogto automobilio.

Legaliai įsigijęs ir valstybės įmonėje jį įregistravęs žmogus po kiek laiko gali jo netekti, jeigu paaiškės, kad automobilis yra vogtas užsienyje. Įvairios valstybės tarnybos tik bejėgiškai skėsčioja rankomis, o automobilį teisėtai įsigijęs savininkas lieka auka. Rasti teisybės ir susigrąžinti prarastų pinigų – beveik neįmanoma.

„Mercedes-Benz CLK“ įsigijau radusi skelbimą populiariame interneto portale. Prieš pirkdama automobilį patikrinau bendrovėje „Silberauto“, vėliau buvo tvarkomi dokumentai per „Hansa lizingą“, galiausiai užregistravau valstybės įmonėje „Regitra“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo iš nepavydėtinos situacijos niekaip neįstengianti išsikapanoti vilnietė Laura Navickaitė.

Kodėl valstybė manęs negina? Kodėl turiu tiek vargo ir išlaidų, jeigu visus pirkimo veiksmus atlikau sąžiningai? – klausia Laura Navickaitė.Kai sugedo vienas automobilio raktelis, moteris nutarė užsisakyti atsarginį. Dėl to kreipėsi į oficialius „Mercedes-Benz“ atstovus – „Silberauto“. Apmokėjo išankstinę sąskaitą, padiktavo mašinos kėbulo numerį. Netrukus jai paskambino „Silberauto“ atstovai ir paprašė atsiųsti visus automobilio bei savo dokumentus.

„Po valandos man pranešta, kad jų duomenų bazė rodo, jog tokio automobilio ieškoma Prancūzijoje. Mane ištiko šokas. Net nelaukiau, kol manęs pradės ieškoti ekspertai. Pati mašiną nuvairavau į prokuratūrą. Vienas pareigūnas prasitarė, jog nė nesvajočiau, kad atgausiu automobilį, patarė iš karto ieškotis naujo“, – prisiminė L.Navickaitė.

Paaiškėjo, kad Prancūzijoje automobilio ieškoma nuo 2008 metų sausio 22 dienos. L.Navickaitė „Regitroje“ savo vardu jį įregistravo 2008 metų gegužės 15 dieną, rašo „Lietuvos rytas“.

„Nesuprantu, kaip kelis mėnesius jau ieškomas vogtas automobilis buvo įregistruotas Lietuvoje? Juk dar prieš man perkant „Silberauto“ atstovai tikrino automobilį pagal kėbulo numerį, išspausdino sąrašą, kokias detales reikėtų pakeisti. Tada jis niekam įtarimų nekėlė“, – stebėjosi L.Navickaitė.

Šiuo metu L.Navickaitės automobilis stovi saugomoje aikštelėje Nemenčinėje. Mergina už mašiną moka įmokas bankui, tačiau naudotis ja negali. Prokuroras atmetė tokį jos prašymą.

„Ketverius metus turėsiu mokėti įmokas bankui už mašiną, kurią teisėtai įsigijau, bet neturiu teisės vairuoti. Kas iš tos mašinos liks? Juk ji stovės ir rūdys. Aš per metus į ją investavau dar 15 tūkstančių litų, apdraudžiau“, – guodėsi L.Navickaitė.

„Absurdiškiausia tai, kad jeigu tas prancūzas pareikš norą automobilį susigrąžinti, jis bus išgabentas. Ką šiuo atveju daryti man? Kodėl valstybė manęs negina? Kodėl turiu tiek vargo ir išlaidų, jeigu visus pirkimo veiksmus atlikau sąžiningai? Vadinasi, Lietuvoje galima legaliai nusipirkti vogtą mašiną ir likti be nieko? Pagaliau juk „Regitrai“ mokame už registravimo paslaugas, o ji už nieką neatsako“, – piktinosi L.Navickaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min