2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
11 21 /10:39

Nauja banga: įstaigas pasiekė dešimtys grasinančių laiškų apie sprogimus arba nuodingas dujas

Policijai antradienį vėl pranešta apie galimai padėtus sprogmenis įvairiose įstaigose, tarp jų mokyklose.
Irmantas Gelūnas/BNS nuotr. Policija
Policija

Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienį vėl registruojami pranešimai apie gaunamus elektroninius laiškus anglų kalba. Juose grasinama susprogdinti pastatus ar prileisti nuodingų dujų į patalpas.

„Iš viso iki 9 val. buvo gauti 28 laiškai, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos“, – pranešė Policijos departamentas.

Policija prašo, gavus tokį laišką, išlikti budriems ir vykdyti anksčiau teiktas rekomendacijas – nenutraukinėti veiklos, neskambinti skubiu pagalbos tarnybų telefonu, o konsultuotis su atsakingais pareigūnais. Raginama neskubėti evakuoti žmonių, tačiau jei po tokio grasinančio el. laiško, apžiūrėjus patalpas ar teritoriją, pastebimas bet koks įtartinas objektas, raginama nedelsiant skambinti skubių pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Policija prašo paskirti vieną atsakingą žmogų, kuris turi paskambinti ir pranešti policijai, to nedaryti keliems žmonėms iš vienos įstaigos, o surinkus numerį nenutraukti skambučio ir laukti kol atsilieps operatorius.

Spalio pabaigoje ugdymo ir kitas įstaigas keletą dienų iš eilės pasiekė laiškai su grasinimais apie sprogmenis. Jų gauta tūkstančiai, tačiau nė vienas nepasitvirtino. Pirmadienį taip pat gauti melagingi grasinimai dėl sprogmenų Vilniaus ir Kauno oro uostuose, Kauno hidroelektrinėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min