Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įstatymų pataisomis prezidentė siekia paspartinti bylų nagrinėjimą ir grąžinti pasitikėjimą teismų sistema

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimui teikiamos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Administracinių bylų teisenos ir Konstitucinio Teismo įstatymų pataisos, kuriomis siekiama paspartinti bylų nagrinėjimą, padaryti teisminį procesą greitesnį, ekonomiškesnį ir paprastesnį.

„Būtina gerinti asmenų teisių apsaugą administraciniuose teismuose, sudaryti galimybes greičiau ir taupiau išspręsti ginčus su valstybinėmis ar vietos valdžios institucijomis. Tai užtikrins efektyvesnį administracinių teismų darbą, o kartu sustiprins visuomenės pasitikėjimą visa teismų sistema", – teigia Prezidentė.

Administracinių bylų teisenos įstatymo pataisomis siekiama pakeisti iki tol galiojusią žodinio bylų nagrinėjimo apeliacinėje instancijoje tvarką, išplečiant galimybes administracines bylas Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme nagrinėti rašytinio proceso tvarka, išskyrus atvejus, kai teismas pripažįsta, kad žodinis bylos nagrinėjimas yra būtinas.

Be to, teikiamu projektu siūloma keisti šiuo metu galiojančią ydingą teisėjo nušalinimo klausimų sprendimo tvarką administraciniuose teismuose, kai nušalinimą pavedama spręsti pačiam teisėjui, kuriam nušalinimas yra pareikštas. Pataisomis siūloma nustatyti, kad teisėjo nušalinimo klausimą sprendžia teismo pirmininkas, pavaduotojas arba jų paskirtas teisėjas, o jei byla nagrinėjama kolegialiai, nušalinimo klausimą sprendžia teisėjai, kuriems nušalinimas nėra pareikštas.

Pasak šalies vadovės, kreipimųsi į Konstitucinį Teismą ištirti, ar teisės aktai atitinka Konstituciją ir įstatymus padaugėjo dešimteriopai. Kai kurių Konstitucinio Teismo sprendimų tenka laukti daugiau nei vienerius metus. Todėl būtina spartinti tokių bylų nagrinėjimą, kad sprendimas būtų priimtas ir paskelbtas, kol klausimas visuomenei dar yra aktualus.

Konstitucinio Teismo įstatymo pataisomis siekiama paspartinti konstitucinės justicijos bylų nagrinėjimą – sudaryti galimybę bylas nagrinėti rašytinio proceso tvarka, vienu metu nagrinėti ne vieną, o kelias bylas, taip pat suteikti įgaliojimus Konstituciniam Teismui byloje gautus prašymus išskirti į atskiras bylas, jeigu prašoma ištirti kelių teisės aktų ar nuostatų atitiktį Konstitucijai ar įstatymams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min