Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įstatymus pažeidusius Vilniaus valdininkus į Viešųjų pirkimų tarnybą padės atvesti policija

„Grinda“ aukcione mėgins parduoti 9 mln. litų sostinės savivaldybės skolą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nesulaukusi Vilniaus savivaldybės tarnautojų, VPT prašo policijos juos atvesdinti.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) kreipėsi į Lietuvos policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį prašydama įpareigoti Vilniaus apskrities Vyriausiąjį policijos komisariatą į VPT atvesdinti administracinėn atsakomybėn už Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus traukiamus Vilniaus miesto savivaldybės administracijos tarnautojus.

Pažeidimai nustatyti po VPT atlikto viešųjų pirkimų vykdymo tvarkos patikrinimo, baigto 2010 metų gruodžio 31 dieną. Šių metų sausio 25 dieną buvo atliktas Vilniaus miesto savivaldybė administracijos vykdyto atviro konkurso „Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų (darželių) bei mokyklų pastatų priežiūros bei higienos normas atitinkančios temperatūros palaikymo centralizuoto šildymo sezono metu, karšto vandens paruošimo ir temperatūros palaikymo paslaugų pirkimas“ pirkimo įvertinimas. Sutartis pasirašyta su bendrove „City Service“.

Jau daugiau nei pusę metų  Vilniaus miesto savivaldybės administracija piktybiškai ignoruoja VPT bandymus minėtus asmenis patraukti administracinėn atsakomybėn. Kaip numato Viešųjų pirkimų įstatymas, perkančioji organizacija atsako už jos sudarytos komisijos veiksmus ir privalo užtikrinti, kad jos nariai atsakytų už pažeidimus.

Komisijos nariai, kuriuos ketinama patraukti administracinėn atsakomybėn, yra Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Urbanavičius, Viešųjų pirkimų skyriaus vadovas Erikas Bėrontas, Teisės departamento direktorius Egidijus Vilkickas ir jo pavaduotojas Edvardas Varoneckas, Ekonomikos ir investicijų departamento direktorius Vytautas Grinius.

VPT ne kartą kreipėsi į Vilniaus savivaldybę, kviesdama šiuos tarnautojus atvykti į VPT būstinę, kad galėtų jiems surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus. Mėginta jų ieškoti ir pagal gyvenamąją vietą, tačiau VPT, neturėdama reikalingų duomenų, nes savivaldybės administracija jų nesuteikė, negalėjo šios informacijos gauti ir iš Gyventojų registro tarnybos.

Tarnybinės pagalbos VPT kol kas nesulaukė ir iš Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato, kuris atsisakė savivaldybės tarnautojams taikyti  procesinę kardomąją priemonę ir juos atvesdinti. Viešųjų pirkimų tarnyba išnaudojo visas galimybes iškviesti šiuos asmenis ir Lietuvos policijos generalinio komisaro prašo neleisti administracinius teisės pažeidimus padariusiems Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojams išvengti atsakomybės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min