Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 19d. 10:00

Įsteigę aštuonias katalikiškas mokyklas Kauno savivaldybės atstovai Teisingumo ministeriją tikino, kad įsteigta tik viena

Kryžius
LNK nuotr. / Kryžius

Įsteigę aštuonias katalikiškas vidurines mokyklas Kaune, savivaldybės atstovai Teisingumo ministerijai nusiuntė raštą, kad mieste veikia tik viena religinė mokykla, rašo „Kauno diena“.

 Melagingą dokumentą pasirašė dabar areštinėje dienas leidžiantis Švietimo ir kultūros departamento direktorius Edmundas Balasevičius.

„Kauno mieste religinės pakraipos mokykla yra tik Jėzuitų gimnazija. Tai nevalstybinė mokykla, kuri priklauso katalikų vienuolių religinei bendruomenei – Lietuvos jėzuitų draugijai“, – tokį atsakymą Teisingumo ministerijai parašė savivaldybės valdininkai. Tai jie padarė prieš keletą mėnesių gavę paklausimą dėl Kaune įsteigtų religinės pakraipos švietimo įstaigų.

Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas pastaruosius kelerius metus vieną po kito rengė sprendimo projektus miesto tarybai, o politikai balsavo už naujų katalikiškų mokyklų steigimą Kaune.

Teisingumo ministerijai užkliuvo, kad, masiškai steigiant katalikiškas mokyklas, gali būti pažeista Konstitucija, kurioje skelbiama, kad „valstybinės ir savivaldybių mokymo ir auklėjimo įstaigos yra pasaulietinės. Jose, tėvams pageidaujant, mokoma tikybos“.

Tiek E.Balasevičius, tiek A.Bagdonas oficialiame rašte Teisingumo ministerijai aiškino, kad mokyklos tik keitė pavadinimus. Abu valdininkai taip pat tvirtino, kad pavadinimų keitimą inicijavo pačios mokyklų bendruomenės, o pačios mokyklos dirba kaip pasaulietinės.

Nuo 2008-ųjų pradėjęs augti katalikiškų mokyklų skaičius abejonių sukėlė tik Švietimo ir mokslo ministerijai, kuri aiškiai įvardijo – situacija dėl katalikiškų mokyklų Kaune yra iškreipta, o mokyklos piktnaudžiauja įstatymo numatyta išlyga. Švietimo įstatymas leidžia, mokyklą įsteigus su religine bendruomene, joje formuoti 1-12 klases.

Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas A.Bagdonas susipainiojo aiškindamas, kiek katalikiškų mokyklų yra Kaune. Teisingumo ministerijai teigęs, kad vienintelė – Jėzuitų gimnazija, žurnalistams valdininkas išvardijo tris, paskui jau pasakė penkių katalikiškų mokyklų, tapusių viešosiomis įstaigomis, pavadinimus.

„Valia yra miesto tarybos, o ne administracijos. Kaip galime neatnešti sprendimo projekto tarybai, jeigu yra pavedimai“, – bet kokios atsakomybės dėl katalikiškų mokyklų steigimo purtėsi A.Bagdonas. Jis tikino vykdęs praėjusios kadencijos miesto tarybos Švietimo, sporto ir ekologijos komiteto nurodymus.

Valdininkas neslėpė, kad bene esminis tikslas steigiant katalikiškas mokyklas buvo išsaugoti mokymo tęstinumą nuo pirmos iki dvyliktos klasės. A.Bagdonas įrodinėjo, kad į pavadinimą įrašiusios žodį „katalikiška“, mokyklos vis tiek lieka pasaulietinėmis, bet vis dėlto prasitarė, kad tai nebuvo tik pavadinimo pakeitimas. Su E.Balasevičiumi susisiekti neįmanoma – jam pareikšti įtarimai kyšininkavimu.

Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas užsiminė, kad artimiausiu metu bus priimtas naujas Vyriausybės nutarimas, reglamentuojantis katalikiškų mokyklų veiklą.

„Gavau to nutarimo projektą, kuriame teigiame, kad tikros katalikiškos mokyklos turi būti nevalstybinės. Steigėjai tarpusavyje tarsis, ar jas vyskupija kaip steigėjas perima, ar savivaldybė susigrąžina. Tai jau derybų objektas“, – aiškino A.Bagdonas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min