Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įsteigtas neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registras

Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas ketvirtadienį priėmė Civilinio kodekso pataisas, kuriomis nutarė įsteigti Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų ir Notarine tvarka patvirtintų įgaliojimų registrus. Šio įstatymo pataisas palaikė visi 85 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registre bus registruojami asmenys, kurie teismo tvarka pripažinti neveiksniais arba kurių civilinis veiksnumas apribotas, nepilnamečiai nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų šio kodekso nustatytais atvejais, šių asmenų globėjai ir rūpintojai ir tvarkomi dėl jų teismo priimtų sprendimų duomenys apie veiksnumo ar veiksnumo apribojimo nustatymą ir panaikinimą. Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registras bus neviešas.

Pasak Seimo Ryšių su visuomene skyriaus, registro duomenys bus teikiami tik turintiems įstatymu nustatytą teisę šiuos duomenis gauti – duomenų gavėjams jų tiesioginėms funkcijoms atlikti.

Minėtą registrą tvarkys Teisingumo ministerija.

Kaip pažymima aiškinamajame rašte, iki šiol neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų duomenų bazę tvarkė Lietuvos notarų rūmai, tačiau šios duomenų bazės valdymo sistema netenkino realių notarų ir suinteresuotų asmenų poreikių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min