Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išteisinti svastikos demonstravimu kaltinti jaunuoliai

Keturi klaipėdiečiai teisme išgirdo jiems palankų sprendimą.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Keturi klaipėdiečiai teisme išgirdo jiems palankų sprendimą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už svastikos demonstravimą teisti keturi jaunuoliai ketvirtadienį išgirdo jiems palankų teismo sprendimą.

Klaipėdos miesto apylinkės teisme paskelbta, kad byla nutraukiama, o policija privalės vaikinams grąžinti konfiskuotus plakatus. Teismas pripažino, kad vaikinų plakatuose atspindėta simbolika yra panaši, bet netapati svastikos ženklui ir vertintina kaip paveldas. Teisėja savo sprendime taip pat perskaitė, jog šis ženklas –  kryžius su užlenktais galais, naudotas dar senovės baltų, jį siejant su Saule, Perkūnu bei Dievu. Svastika dažnai naudojama ir mene. Kernavėje dar 13 amžiuje buvo rasti papuošalai su svastikos ženklu.

„Mes rodome istoriją, paveldą, ko norėjom, tą pasiekėme, tad ir toliau šviesime, kad nebūtų tokių nesusipratimų.  Kai nežinome istorijos, dirbate ir jūs ir teismai be reikalo. Atgausime nuotraukų egzempliorius ir skleisime toliau istoriją minėjimų metu“, - sakė vienas kaltintųjų Linas Zeniauskis.

Jaunuoliai buvo teisiami už tai, kad Klaipėdoje vasario 16–ąją, eitynių metu nešėsi plakatus su simbolika, panašia į nacistinę svastiką. Dainius Černeckis, Linas Zeniauskis, Dovydas Baltiejus bei nepilnametis Saulius B. eitynių metu buvo suimti.

Demonstrantai įsitikinę, kad tai anokia svastika, o tiesiog archeologinių kasinėjimų metu rastų senovės lietuvių dirbinių nuotraukos. Vaikinai teigė per eitynes norėję dalyvius supažindinti su Lietuvos istorija. Keturi vaikinai gegužės pradžioje į teismą atsinešė analogiškus plakatus kaip įrodymus. Juose jie teigė esant pavaizduota 13–o amžiaus dirbinius, kurie šiuo metu eksponuojami Kernavės muziejuje. Vienoje nuotraukoje galima pamatyti saulę su moters statula, laikančia simbolį, panašų į svastiką.

Anot kaltinamųjų, visi nuotraukose pavaizduoti objektai yra Kultūros ministerijos patvirtinti paveldo objektai.

Gegužės pradžioje teisme jaunuoliai vėl buvo pasirodę nešini plakatais ir buvo sulaikyti policijos. Tuomet plakatai vėl buvo konfiskuoti. Po teismo vaikinai nuvežti į policiją.
 

Baltijos TV kadrai/Svastika.
Baltijos TV kadrai/Gegužės pradžioje jaunuoliai į teismą vėl buvo atėję nešini plakatais.
Baltijos TV kadrai/Plakatuose, anot jaunuolių, demonstruojama ne svastika, o Lietuvos istorija.
Baltijos TV kadrai/Plakatuose, anot jaunuolių, demonstruojama ne svastika, o Lietuvos istorija. 

Komentarai
Temos Svastika
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min