Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ištikimi rėmėjai gyvūnų neapleido

Zoologijos sodo gyvūnai kol kas sunkmečio nejaučia. Didžiausias jų „rūpestis“ – pavasarinis poravimosi metas.
Eriko Ovčarenkos/ dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Zoologijos sodo gyvūnai kol kas sunkmečio nejaučia. Didžiausias jų „rūpestis“ – pavasarinis poravimosi metas.
Šaltinis: 15min
0
A A

100 tūkst. lankytojų pernai sulaukęs Lietuvos zoologijos sodas nepasiduoda sunkmečiui. Vieninteliam šalyje valstybiniam zoologijos sodui padeda išgyventi lankytojai ir rėmėjai – dalis jų sodą finansiškai globoja ne vienerius metus. Biudžetą papildo ir prekyba gyvūnų jaunikliais.

Vakar šalia pavasarėjančiu oru lauke besidžiaugusių sodo gyventojų šurmuliavo tautodailininkų mugė. Pasak zoologijos sodo darbuotojų, ji tapo artėjančio aktyvaus sezono pranašu. Oficialiai vasaros sezonas Lietuvos zoologijos sode bus paskelbtas gegužės 10-ąją, tačiau tikimasi, kad lankytojų pradės gausėti jau anksčiau. Pajamos, gaunamos už parduotus bilietus, yra nemažas indėlis į sodo biudžetą, todėl lankytojų pritraukimui skiriamas didelis dėmesys.

Karščiausia sodo naujiena – terariumo salėje praėjusią savaitę pradėjusi veikti bestuburių ekspozicija.

„Pernai zoologijos sodą aplankė apie 100 tūkst. žmonių, užpernai – panašiai. Norime, kad jų nesumažėtų ir šiemet, todėl stengiamės pasiūlyti vis ką nors naujo“, – pasakojo Lietuvos zoologijos sodo Rinkodaros skyriaus vyriausioji vadybininkė Rasa Jautakienė. Karščiausia sodo naujiena – terariumo salėje praėjusią savaitę pradėjusi veikti bestuburių ekspozicija. „Vabalyną, kaip mes jį vadiname, sodas turėjo seniai, tačiau ten auginami gyviai lankytojams nebuvo demonstruojami. Didžioji jų dalis patekdavo į kitų sodo gyventojų skrandžius. Vis dėlto žinojome, kad mūsų auginami bestuburiai būtų įdomūs ir žmonėms, todėl planavome parengti specialią ekspoziciją. Pagaliau žengėme pirmą žingsnį: terariumo ekspozicijoje lankytojai jau gali išvysti 3 bestuburių rūšis: imperatoriškąjį skorpioną (Pandinus imperator) bei 2 tarakonų rūšis – kaukolėtąjį gigantinį (Blaberus giganteus) ir madagaskaro dainuojantį (Gromphadorhina portentosa), taip pat Kalifornines gyvates“, – pasakojo R.Jautakienė

Kaliforninės gyvatės lankytojams Kauno zoologijos sode rodytos prieš 20 metų. Ilgaamžis – iki 10-ies metų galintis išgyventi skorpionas, dainuojantis ir gigantinis tarakonai yra pirmieji, bet ne paskutiniai bestuburių parodos eksponatai. Terariume įkurdintą egzotišką ekspoziciją ketinama nuolat atnaujinti – taip lankytojai galės išvysti vis naujas sode gyvenančias bestuburių rūšis.

Rėmėjų nesumažėjo

Greta valstybės bei iš Europos Sąjungos įvairiems projektams skirtų lėšų, zoologijos sodą nuolat remia ir privatūs rėmėjai. „Džiaugiamės, kad ši paramos dalis nesumažėjo. Daug metų sodui padedantys rėmėjai liko, o trumpalaikius pakeitė nauji. Pavyzdžiui, sode gyvenančius stumbrus ėmė globoti kompanija „B!SON“. Prieš kurį laiką stumbrams jie atvežė 1 toną šieno“, - pasakojo R.Jautakienė. Sodo stumbrus taip pat remia Lietuvos ūkininkų sąjunga, juoduoju Amerikos lokiu Suodžiu rūpinasi „GlaxoSmithKline Lietuva“, baltuoju meškinu Jasperu – bendrovė „Husqvarna“, Ringaudų pradinė mokykla globoja zebrų šeimyną, Ąžuolo katalikiškoji vidurinė mokykla – Afrikos liūtą rimbą, asmeninių globėjų turi ir kiti sodo gyventojai. Kai kurie rėmėjai padeda sodo administracijai gerinti gyvūnų gyvenimo sąlygas, kiti – organizuoti šventes.

Sodo piniginę pildo ir prekyba gyvūnais. Pasak šia sritimi besirūpinančių zoologijos sodo darbuotojų, nuo populiarumo viršūnės niekaip nenulipa ropliai – iguanos ir žalčiai. Tačiau nemažiau populiarūs ir tūkstančius litų kainuojantys kanopiniai gyvūnai. Dėl kai kurių jų sudaromos pirkėjų eilės. Pasak R.Jautakienės, lamos, zebrai, stumbrai mėgstami tiek Lietuvos, tiek užsienio pirkėjų: „Lietuvoje yra daug žmonių, kurie gali sau leisti auginti tokius gyvūnus – turi tam sąlygas ir lėšų“. Zoologijos sodo internetiniame puslapyje skelbiamame parduodamų gyvūnų sąraše šiuo metu brangiausi yra alpaka ir poni arkliukas, už kuriuos pirkėjas turėtų sumokėti 4033 Lt ir 3035 Lt.

Laukia jauniklių

Praėję metai sodui buvo gausūs jauniklių – skaičiuojant su pirmaisiais šių metų mėnesiais jų sode gimė 40.

Praėję metai sodui buvo gausūs jauniklių – skaičiuojant su pirmaisiais šių metų mėnesiais jų sode gimė 40. Tikimasi, kad ir šiais metais gyvūnų atžalų bus ne mažiau. „Kol kas sunku pasakyti, kiek ir kokie gyvūnai atsives jauniklių. Gyvūnai poruojasi naktį, kai jų nemato nei lankytojai, nei sodo darbuotojai. Būna, kad apie būsimus naujagimius sužinome tik prieš pat jiems gimstant“, – sakė R.Jautakienė. Planuojama, kad šiemet atžalų turėtų susilaukti sode gyvenančios lamų, zebrų, beždžionių šeimynos. Daug vilčių dedama ir į avijautį Mochatų bei specialiai jam iš Olandijos parvežamą patelę. Tikimasi, kad balandžio pabaigoje pasimatysianti pora netruks susidraugauti ir dar šiemet Lietuvos zoologijos sodui padovanos jauniklį.

Bilietų kaina nesikeis
Lietuvos zoologijos sodo administracija teigia neketinanti keisti bilietų kainų. Nuo balandžio 1-osios suaugusiems lankytojams bilietas į sodą kainuos 11 Lt, o vaikams, negalią turintiems asmenims ir pensininkams – 8 Lt. Tiek pat vasaros sezono metu bilietai kainavo ir pernai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min