Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 3d. 18:57

Istorikui Zigmantui Kiaupai siūloma suteikti Kauno Garbės piliečio vardą

Zigmantas Kiaupa
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Zigmantas Kiaupa

Kauno miesto savivaldybės Apdovanojimų taryba miesto Garbės piliečio vardą siūlo suteikti Kauno miesto istorijos tyrinėtojui ir puoselėtojui profesoriui Zigmantui Kiaupai.

Kaip praneša Kauno miesto savivaldybė, siūlymas suteikti Z. Kiaupai Garbės piliečio vardą bus svarstomas artimiausiame Kauno miesto tarybos posėdyje, ateinantį ketvirtadienį.

„Profesoriaus Z. Kiaupos indėlis į Kauno istorijos puoselėjimą, sklaidą ir viešinimą yra neįkainojamas. Džiaugiuosi, kad atėjo laikas pagerbti šią iškilią asmenybę. Kaunas turi gilias istorines tradicijas, ir būtų prasminga, jog Z. Kiaupos ilgametės pastangos garsinti Kauno miestą būtų įvertintos tokiu būdu“, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Per savo aktyvios mokslininko karjeros metus Z. Kiaupa paskelbė 150 mokslinių straipsnių Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir kitų šalių mokslinėje spaudoje, iš kurių daugiau nei penktadalis yra skirtas įvairiems Kauno miesto ir regiono tyrinėjimams.

Per savo aktyvios mokslininko karjeros metus Z. Kiaupa paskelbė 150 mokslinių straipsnių Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir kitų šalių mokslinėje spaudoje.

Prof. Z. Kiaupa nuo 1996 metų yra „Kauno istorijos metraščio“ (išėjo 13 tomų) redkolegijos pirmininkas. „Z. Kiaupos nuopelnai Kauno miestui ir jo istorijai nepaprastai dideli. Vien daugybė istorijos metraščių byloja apie šio žmogaus atsidavimą Kaunui“, – pabrėžė Kauno miesto vicemeras, Apdovanojimų tarybos pirmininkas Stanislovas Buškevičius.

Už nuopelnus Kaunui 2010 metais prof. Z. Kiaupa apdovanotas jubiliejiniu pasidabruotu Jono Vileišio medaliu. 2003 m. istorikas apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi.

2012 m. Kauno miesto Garbės piliečio vardas buvo suteiktas aktorei Reginai Varnaitei. 2010 metų pabaigoje šis aukščiausias Kauno miesto apdovanojimas atiteko architektui Eugenijui Miliūnui.

Kauno miesto savivaldybės Apdovanojimų nuostatuose numatyta, kad Garbės piliečio vardas per metus gali būti suteiktas ne daugiau kaip vienam asmeniui. Nuo 1991 m. pradžios Kauno Garbės piliečiais buvo paskelbti 24 asmenys: Juozas Urbšys, Viktoras Kuprevičius, Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, Mykolas Žilinskas, Vincentas Sladkevičius, Vytautas Landsbergis, Stasys Lozoraitis, Sigitas Tamkevičius, Bernardas Brazdžionis, Algirdas Šocikas, Arvydas Sabonis, Eduardas (Edvardas) Viskanta, Liudas Dambrauskas, Ričardas Mikutavičius, Juozas Grušas, Vladas Garastas, Rimantas Ruzas, Rūta Staliliūnaitė, Juozas Blužas, Aleksandras Kwasnewskis, Valdas Adamkus, Petras Bingelis, Eugenijus Miliūnas ir Regina Varnaitė.

Kauno miesto garbės piliečio vardas suteikiamas už aktyvų Kauno miesto vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje savo darbais ir veikla meno, mokslo, kultūros, sporto, visuomeninėje ar kitose srityse, taip pat už svarų indėlį kuriant Kauno miesto gyventojų kultūrinę, ekonominę, socialinę bei dvasinę gerovę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min