Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje istorinėje miesto dalyje kelias „stiklainiams“ neatsivėrė

Herkaus Manto gatvėje buvo numatyta statyti stiklinius pastatus.
Kultūros paveldo departamento nuotr. / Herkaus Manto gatvėje buvo numatyta statyti stiklinius pastatus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis padalinys trečią kartą atsisakė suderinti UAB „Investicijų kvadrantas“ detalųjį planą H.Manto g. 11 Klaipėdoje. Tokį patį sprendimą priėmė ir Klaipėdos savivaldybės Nuolatinė statybų komisija.

Bendrovė „Investicijų kvadrantas“ siekia nugriauti buvusį kino teatrą „Vaiva“ ir naujai formuojamame sklype pastatyti šešis pastatus iš stiklo ir betono. Pagal projektą aukščiausias iš jų sieks 30 metrų, taigi bus maždaug triskart aukštesnis nei liūdnai pagarsėjęs Laisvės alėjos „stiklainis“.

Trečią kartą pateiktas derinti detalusis žemės sklypo planas nebuvo pataisytas pagal Kultūros paveldo departamento išduotas sąlygas, todėl jo sprendiniai neatitinka LR teritorijų planavimo ir LR nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo reikalavimų. Detaliojo plano rengėjai savavališkai pakeitė sklypo tvarkymo ir naudojimo reikalavimus, užstatymo aukštingumo ir intensyvumo rodiklius.

Be to, šis detalusis planas prieštarauja ir Klaipėdos miesto bendrajam planui, pagal kurį planuojamas sklypas yra mažaaukščių gyvenamųjų namų statybos teritorijoje. O pagal detalųjį planą sklypas priskiriamas daugiaaukščių ir aukštybinių pastatų statybos teritorijai.

Kultūros paveldo departamentas griežtai pasisako prieš vadinamųjų stiklainių veržimąsi į istorines miestų dalis, įrašytas į Kultūros vertybių registrą, kadangi tai prieštarauja paveldo apsaugos teisės aktams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min