Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Istorines datas primins sudilęs gobelenas

Susidėvėjęs krėslų gobelenas paliktas autentiškumui išsaugoti.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Susidėvėjęs krėslų gobelenas paliktas autentiškumui išsaugoti.
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Seimo Kovo 11-osios salėje baigiama rekonstrukcija. Už 3,5 mln. litų sumontuota nauja kondicionavimo sistema, pakeistos lempos, išimti kai kurių balkonų stiklai. Susidėvėjęs krėslų gobelenas paliktas autentiškumui išsaugoti.

Kitą mėnesį Vilniuje vyksiančios Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) vasaros sesijos dalyviai galės dirbti kokybiškai. Jiems neturėtų stigti oro ar šviesos, nes Seimo Kovo 11-osios salėje, kur vyks pagrindinis sesijos posėdis, buvo sumontuotos naujos vėdinimo ir apšvietimo sistemos. Nuo senų laikų salėje užsilikusios rusiškos lempos buvo pakeistos modernesnėmis, pagamintomis Vakarų Europoje. Kondicionavimo sistema taip pat aukščiausios kokybės: atlieka šaldymo, kondicionavimo ir drėkinimo funkcijas. „Anksčiau Kovo 11-osios salėje sumontuota įranga buvo ne tik pasenusi, ji net neveikė. 500 žmonių čia galėjo dirbti ne ilgiau nei pusvalandį, nes vėliau imdavo stigti oro“, – pasakojo Seimo kanclerio pavaduotojas Gedeminas Aleksonis.

Papildomos lempos buvo sumontuotos ir aštuoniose naujose vertėjų kabinose. Istorinėje Seimo salėje taip pat įdiegta moderni priešgaisrinė signalizacija. Svečių ložėse buvo sumontuoti staleliai, prie kurių galės palinkti į popierius įnikę salės svečiai. Anksčiau atsineštus dokumentus jie buvo priversti laikyti rankose ar pasidėti ant kelių. Specialiai ESBO renginiui Seimo kanceliarija ketina išsinuomoti ir trūkstamą aparatūrą.

Rekonstruojant Kovo 11-osios salę buvo stengiamasi palikti kuo daugiau 1990-ųjų autentikos. Todėl Seimo kanceliarija nejudino salėje sumontuotų krėslų. Kai kuriuos jų dengiantis gobelenas labai nusidėvėjęs ar net suplyšęs. „Sudilusius gobelenus suadysime, pakeisime kai kurių krėslų poroloną“, – patikino Seimo kanceliarijos Bendrųjų reikalų departamento direktorius Antanas Dimaitis.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė įsitikinusi, kad salei, kur buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, reikėtų skirti daugiau dėmesio. Ji norėtų, kad būtų labiau paisoma koncepcijos, kurią yra parengusi prieš kelerius metus Seimo valdybos sudaryta darbo grupė.

B.Valionytė džiaugėsi, kad siekiant į Kovo 11-osios salę grąžinti autentišką Sąjūdžio metų dvasią, buvo atlikta nemažai darbų. Tačiau, signatarės nuomone, derėtų labiau saugoti unikalią salės aplinką. „Jei gobelenai plyšta ir nėra galimybių jų pakeisti, kyla klausimas, ar reikia, kad apžiūrėti Kovo 11-osios salės su ekskursija atėję žmonės galėtų atsisėsti į krėslus? Manau, užtektų pasižvalgyti iš atvirų balkonų“, – įsitikinusi ji.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min