Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įstrigę Egipte. Misija „Namo“: Hurgada–Kairas–Tel Avivas–Kijevas–Vilnius (atnaujinta 14.54 val.)

Saulėtekis prie Raudonosios jūros
15min.lt Olego nuotr. / Saulėtekis prie Raudonosios jūros
Šaltinis: 15min
0
A A

Įvairiose šalyse atostogavę lietuviai jau ne pirmą dieną sprendžia dilemą: atostogos turėjo baigtis, o kaip grįžti namo? Sutrikus skrydžiams praktiškai visoje Europoje, kiekvienas priklausomai nuo išradingumo ir piniginės storio kuria parvykimo į Lietuvą variantus.

15min.lt pavyko susisiekti su Egipte atostogavusia lietuvių kompanija. Nuo šeštadienio svečioje šalyje įstrigę tautiečiai pasakojo nuvykę nardyti į safarį su laivu po Raudonąją jūrą. Visi 16-a keliautojų įsigyjo tik skrydžio bilietus pirmyn ir atgal iš bendrovės „Star1“.

„Kadangi skrydžių nėra, nusipirkome viešbutyje kambarius. Nors ir ne tokiame, kaip norėjome, džiaugiamės turėdami ir šituos. Tenka pratęsti registraciją kiekvieną dieną, nes viešbutis laukia atvykstančių naujų svečių, tad nenori pratęsti daugiau kaip dienai. Viešbutyje internetas mokamas, bet kitoje gatvės pusėje yra nemokama bevielio interneto kavinė, kurios internetą pagauname sėdėdami kambario balkone“, – pasakojo vienas iš įstrigusių lietuvių Antanas.

Anot jo, situacija nėra prasta, nes lietuviai Egipte ne pirmą kartą ir turi pažįstamų egiptiečių. Šie prireikus padeda operatyviai gauti tai, ko reikia. Antano teigimu, jų grupės dalis, labiausiai skubėjusi namo, išskrido iš Egipto sekmadienį. „Dalis grupės vakar išskrido į Lietuvą per Kairą, Tel Avivą (Izraelis), Kijevą (Ukraina). Kol kas jie sėdi Tel Avive – laukia skrydžio. Iš Kijevo juos per Lenkiją automobiliu parveš namo“, – pirmadienį apie pietus iš Egipto 15min.lt pasakojo Antanas.

Dalis grupės vakar išskrido į Lietuvą per Kairą, Tel Avivą (Izraelis), Kijevą (Ukraina). Kol kas jie sėdi Tel Avive – laukia skrydžio. Iš Kijevo juos per Lenkiją automobiliu parveš namo.Dauguma su juo skridusių bičiulių – patys sau darbdaviai, todėl problemų dėl to, kad negrįžo namo laiku, nekyla. „Kiti tiesiog pratęsia atostogas, o tą, ką gali atlikti internetu, susitvarko. Gavome informaciją, kad lyg 16 val. turi skristi iš Hurgados lėktuvas į Vilnių, jo kol kas net nėra Hurgadoje, todėl netikime“, – pasakojo vaikinas.

Jo tvirtinimu, keliautojams pateikiamos naujienos keičiasi kas minutę, todėl jie nieko negali planuoti ir tiesiog leisti laiką ten. Antanas tikino, kad jei tektų Egipte pasilikti ilgiau, mėgintų susiorganizuoti skrydį į Ispaniją. „Mėginsime, jei bus padori kaina. Būti Europoje tikrai geriau – yra galimybių grįžti automobiliais“, – sakė Antanas.

Didelių vilčių gauti kompensaciją neturi

„Manau, apie kompensaciją galime tik pasvajoti, nes oro linijos ir skrydžių bendrovės sako, kad susidariusi force majeure  (liet. nenumatytos aplinkybės) situacija. Manau, kad pakovojus bus galima ko nors tikėtis“, – svarstė Antanas.

Jo nuomone, kur kas blogiau yra kitiems turistams, kurie „atvažiavo savaitei už paskutinius pinigus į viešbučius, kuriuose viskas įskaičiuota, ir jiems dabar neduoda valgyti, varo lauk, nes net oro linijos kompensavo tik pirmas dvi dienas“.

Kaip 15min.lt informavo Tarptautinio Vilniaus oro uosto komunikacijos vadovė Gabrielė Vasiliauskaitė, du „flyLAL Charters“ lėktuvai jau išskrido į Hurgadą, jų laukiama grįžtančių su keleiviais. Bendrovės „Star1 Airlines“ skambučių centras taip pat pateikė informaciją, kad jų lėktuvas išskrido į Hurgadą.

Skatina padėti vieni kitiems

Papildyta 14.54 val.: Internete sukurtas specialus pagalbos puslapis įkalintiems Lietuvos oro keleiviams. Internetiniame pagalbos puslapyje www.kelioniu.info skelbiama aktuali informacija apie atšauktus skrydžius Lietuvos oro uostuose, oro vežėjų ir turų operatorių pranešimai, galimi alternatyvūs kelionių maršrutai sausumos ir jūrų transportu.

Visi užstrigę keleiviai, taip pat asmenys iš Lietuvos ar į ją vykstantys savo transportu, raginami registruotis internetiniame pagalbos keleiviams puslapyje ir taip padėti vieni kitiems pasiekti savo kelionės tikslus.

Papildyta 22.32 val.: Antanas su bendrakeleiviais „Star1 Airlines“ lėktuvu pasiekė Vilnių. Nors, pasak jo, už keleivių informavimą kompanijos negalima pagirti, visi laimingi grįžę namo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min