Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 13d. 07:00

Ištroškusiems pramogų – muzikos festivalių asorti

Išskirtinių įspūdžių trokštantys lietuviai noriai iškeičia patogias lovas į miegą palapinėse ir šėlsta Lietuvos bei užsienio muzikos ir menų festivaliuose.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Išskirtinių įspūdžių trokštantys lietuviai noriai iškeičia patogias lovas į miegą palapinėse ir šėlsta Lietuvos bei užsienio muzikos ir menų festivaliuose.

Muzikos ir meno festivalių rengėjai Lietuvoje bei užsienyje iš peties pluša dėliodami ateinančios vasaros renginių programas. Į kai kuriuos Europoje vyksiančius festivalius jau įsibėgėjo ir bilietų pardavimas, tik šiemet už juos kai kuriose šalyse teks pakloti daugiau.

Šią savaitę ketinimą trečią kartą rengti festivalį patvirtino lietuviško „Be2gether“ organizatoriai. Gerbėjus nustebino pasikeitusi festivalio data – rugpjūtį rengtas festivalis šiemet „pasiankstino“ dviem mėnesiais ir vyks birželio 12-14 dienomis.

„Laikas pakeistas, atsižvelgiant į keletą faktorių – pradedant oro prognozėmis ir baigiant tuo, kad rugpjūtį nemažai lietuvių atostogauja“, – sakė festivalio organizatorius Giedrius Klimkevičius.

„Laikas pakeistas, atsižvelgiant į keletą faktorių – pradedant oro prognozėmis ir baigiant tuo, kad rugpjūtį nemažai lietuvių atostogauja“, – sakė festivalio organizatorius Giedrius Klimkevičius.

Šiemet į kai kuriuos Europoje vykstančius festivalius kiek pabrango bilietai. Didžiausio Glastonberio (Didžioji Britanija) ir Danijoje vykstančio Roskildės festivalių bilietai pabrango 10-tadaliu, Vokietijos ir Lenkijos festivalių bilietų kainos nepakito.

Lietuvoje pirmieji „Be2gether“ bilietai buvo parduoti po 100 Lt. Kiek bilietai kainuos artėjant festivalio datai, rengėjai dar negali pasakyti.

Anot G.Klimkevičiaus, bilietai negali pigti, nes artistų kainos, kviečiantis į festivalius, yra 2-3 kartus didesnės, nei kai jie koncertuoja turo metu.

Lietuviško festivalio rengėjai pasaulinės patirties semiasi iš savo globėjo – muzikos pasaulyje „koncertų krikštatėviu“ praminto Vince‘o Powerio, kuris yra vienas pagrindinių didžiausio pasaulyje Glastonberio festivalio akcininkų. Šiame versle daugiau kaip 40 metų praleidusiam V.Poweriui priklauso ir garsus Ispanijos festivalis „FIB Benicassim Heineken“.

Jis jau pernai buvo susitikęs su „Be2gether“ rengėjais Lietuvoje.

„Šiemet bandysime festivalį plėsti ir pristatyti jį Rusijoje, į Lietuvą kviečiant šios šalies muzikos gerbėjus. Darysime įdomesnę programą, įdomesnius meninius projektus. Vince‘o siūlymu buvome nuvykę patirties pasisemti į Glastonberio festivalį. Ten kosmosas – šimtai tūkstančių žmonių, ten – ištisas miestas“, – pasakojo G.Klimkevičius.

Trūksta palaikymo

Daugelyje Europos šalių festivaliai, toms vietovėms, kuriose yra įsikūrę, iš turizmo užtikrina didelį pelną. Tokius festivalius dažnai remia valstybė.

„V.Poweris tapo „FIB Benicassim Heineken“ festivalio akcininku, nes savivaldybė sutiko investuoti papildomų pinigų, kad festivalis taptų didžiausiu Ispanijoje. Per trejus metus šis festivalis išaugo tiek, kad į jį kasmet atskrenda vien 60 tūkst. anglų. Belieka įsivaizduoti, kokius pinigus jie palieka šalyje išlaidaudami“, – sakė G.Klimkevičius.

Arčiau namų

Specializuotų kelionių organizavimo agentūros „Gero laiko zona“ vadovas Aidas Abromaitis pasakojo, kad į Europos festivalius vykstančių lietuvių bumas šiemet dar priešaky.

„Didžiausio susidomėjimo sulaukiame vėlyvą pavasarį, kai atšyla orai ir norisi susikrauti lagaminus“, – sakė A.Abromaitis.

Daugelyje Europos šalių festivaliai, toms vietovėms, kuriose yra įsikūrę, iš turizmo užtikrina didelį pelną.

Anot jo, lietuviai į festivalius važiuoja noriai, tačiau labiausiai vilioja tie, kurie vyksta arčiausiai Lietuvos.

„Tolėliau kol kas vangiai važiuojama. Greičiausiai kalta ekonominė suirutė. Tačiau, jei festivalis geras, su geromis grupėmis, žmonės pataupo ir nusiperka bilietus. Dabar norinčiųjų sumažėję“, – neslėpė įmonės vadovas.

„Gero laiko zona“ siūlo keliones į Roskildės festivalį Danijoje, „Heineken Open‘er“ Lenkijoje, „Sziget“ Vengrijoje ir į roko festivalį „Rock Im Park“ Vokietijoje.

„Turime planų išplėsti šių kelionių geografiją“, – apie ateities perspektyvas sakė A.Abromaitis.

Ką pristatysime

Kas savaitę, antradienį, „15min“ aprašys dėmesio vertus Europos festivalius. Skaitytojų laukia pažintis su Glastonberio festivaliu Didžiojoje Britanijoje, Roskildės festivaliu Danijoje, „Oxegen“ Airijoje, „Heineken Open’er“ Lenkijoje, „Positivus AB“ Latvijoje, „EXIT 09“ Serbijoje, „Lowlands 2009“ Olandijoje, „FIB Benicassim Heineken 09“ Ispanijoje, „Pukkelpop“ Belgijoje, „Hultsfred Festival“ Švedijoje, „Oya Festival“ Norvegijoje ir kitais.

Temos: 1 „Be2gether“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min