Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italijoje sulaikytas Sausio 13-osios žudynių įtariamasis – 50-metis buvęs sovietų karininkas iš Sankt Peterburgo

Sovietų karo technika prie Spaudos rūmų
V.Landsbergio knygos „Kaltė ir atpirkimas“ Iliustracija / Sovietų karo technika prie Spaudos rūmų
Šaltinis: BNS
0
A A

Italijoje sulaikytas įtariamasis Sausio 13-osios žudynių byloje yra 50 metų gyventojas K.V. iš Sankt Peterburgo, pranešė vietos žiniasklaida.

Papildyta 21.52 val. Neoficialiais LNK „Žinių“ duomenimis, sulaikytasis – Vladimiras Kotlerovas, kuris tarnavo Pskovo desantininkų divizijoje.

Papildyta 14.12 val. Naujienų agentūra ANSA skelbia, kad įtariamojo inicialai yra K.V. Jis sulaikytas, kai atvyko į Milano Malpensos oro uostą. Vyras laikomas suimtas Busto Arsizio mieste, kuris yra 30 kilometrų nuo Milano.

Lietuvos prokurorai teigia, kad Italijoje sulaikytas įtariamasis Sausio 13-osios byloje buvo sovietų karininkas, jo vaidmuo susijęs su veiksmais prie Spaudos rūmų ir Televizijos bokšto Vilniuje.

Naujienų agentūra ANSA skelbia, kad įtariamojo inicialai yra K.V. Jis sulaikytas, kai atvyko į Milano Malpensos oro uostą.

Lietuvos pareigūnai įariamojo tapatybės kol kas neviešina. Lietuva sieks jo ekstradicijos.

Patvirtinta, kad Italijoje sulaikytas rusas – vienas iš Sausio 13-osios žudynių įtariamųjų

Kiek anksčiau pranešta, kad Generalinė prokuratūra penktadienį gavo oficialų patvirtinimą, kad Italijoje šią savaitę sulaikytas Rusijos pilietis yra vienas iš Sausio 13-osios įvykių bylos įtariamųjų.

Jis įvykių metu buvo sovietų karininkas, vidutinės grandies pareigūnas. Pagal funkcijas jis turėjo vadovauti tam tikrai žmonių grupei.

Apie tai per spaudos konferenciją penktadienį pranešė Generalinės prokuratūros atstovai. Įtariamajam taikomas suėmimas.

„Šiuo metu mes jau esame tikri, kad Milane sulaikytas asmuo yra vienas iš Sausio 13-osios bylos įtariamųjų“, – per spaudos konferenciją sakė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė.

Šiuo metu mes jau esame tikri, kad Milane sulaikytas asmuo yra vienas iš Sausio 13-osios bylos įtariamųjų, – per spaudos konferenciją sakė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Krušna tvirtino, kad asmuo Italijos teritorijoje sulaikytas gegužės 13 dieną.

„Generalinė prokuratūra prieš kelias dienas kreipėsi į Italijos Respublikos Teisingumo ministeriją, patvirtindama, kad bus kreipiamasi dėl minėto asmens ekstradicijos. Procedūra yra tokia, kad šį prašymą turėtume pateikti per 40 dienų“, – sakė prokuroras. Jo teigimu, greičiausias sprendimas būtų, jeigu asmuo savo noru sutinka būti išduotas, procedūra trunka ne mažiau 45 darbo dienas.

„Jeigu žmogus ginčija, byla turi būti išnagrinėta Apeliaciniame teisme. Teigiamo sprendimo atveju galimas skundas Aukščiausiajam Teismui. Galutinį sprendimą priima teisingumo ministras, kurio sprendimas dar gali būti skundžiamas administraciniam teismui. Kaip matot, procedūra pakankamai sudėtinga, laiko prasme mes negalim nurodyti konkrečiai apibrėžtos datos“, – sakė prokuroras.

Tai jau antras šiemet sulaikytas šios bylos įtariamasis. Pirmas, Rusijos pilietis Jurijus Melis, buvo sulaikytas kovo 12 dieną Panemunės pasienio kontrolės poste ir šiuo metu yra suimtas.  

Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime teismas įtariamaisiais dėl galimo tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žudymo, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimo, draudžiamos karo atakos prieš civilius ir uždraustų karo priemonių naudojimo yra pripažinęs 79 Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečius.

Šiuo metu bylą dėl karinių veiksmų Lietuvoje 1991 metų sausį, kai buvo nužudyta 14 civilių, 31-am sunkiai sutrikdyta sveikata ir daugiau nei 1000 žmonių buvo kitaip sužaloti, sudaro per 700 tomų medžiagos.

Lietuvos prokurorai viliasi, kad istorija su Austrijoje sulaikytu  ir vėliau paleistu karininku Michailu Golovatovu šįkart nebepasikartos.

2011 metų liepą pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį KGB karininkas M.Golovatovas buvo sulaikytas Austrijos sostinės Vienos oro uoste, bet nepraėjus nė parai paleistas. Lietuvos ir Europos Komisijos pareigūnai tuomet griežtai kritikavo Austriją, kuri tikino, kad jai trūko duomenų.

„Prokuratūra šiuo atveju reagavo operatyviai. Siekiant gauti informaciją, buvo pasinaudota įprastiniu, tradiciniu susižinojimo būdu. Be to, buvo kreiptasi tiesiogiai į kolegas Italijoje. Atitinkamai mes užtikrinome informacijos keitimąsi per Europos Sąjungos teisinio bendradarbiavimo instituciją Eurojustą“, – sakė T.Krušna.

Prokuroras sako, kad asmens tarptautinės paieškos mechanizmas pasitvirtino, nes asmuo buvo sulaikytas. Atsižvelgiant į tai, kad Italija yra padariusi išlygas dėl Europos arešto orderio procedūros taikymo – ši procedūra netaikoma veikoms, padarytomis iki 2002 metų, Rusijos piliečio atveju bus taikomas kitas procesas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min