Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italų europarlamentaras kritikuoja V.Ušacko paskyrimą ES atstovu Afganistane

Vygaudas Ušackas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vygaudas Ušackas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį paskelbus, kad Europos Sąjungos specialiuoju atstovu Afganistane paskirtas buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, Italijai atstovaujantis Europos Parlamento narys Pino Arlacchi kreipėsi į Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakciją (ALDE) išreikšdamas abejones dėl V.Ušacko kompetencijos eiti šias pareigas.

ALDE frakcijai priklausantis Leonidas Donskis, reaguodamas į šią P.Arlacchi iniciatyvą, ketvirtadienį oficialiu laišku kreipėsi į frakcijos kolegas. L.Donskis laiške teigia negalintis nereaguoti į neteisingas P.Arlacchi interpretacijas V.Ušacko kompetencijos, patikimumo bei reputacijos atžvilgiu.

„Jeigu šis P.Arlacchi klausimas būtų susijęs tik su paskyrimo procedūros skaidrumu ar išankstinių konsultacijų tariamu trūkumu, niekuomet neleisčiau sau į šią situaciją reaguoti tokiu būdu, o kliaučiausi kolegialumo principu bei vidinėmis diskusijomis. Taip pat šį klausimą atidėčiau į šalį, jeigu Vygaudas Ušackas nebūtų nugalėjęs Italijos kandidato“, – į ALDE frakcijos kolegas kreipiasi L.Donskis.

Konkurse dėl specialiojo įgaliotinio Afganistane posto V.Ušackas varžėsi su kandidatais iš Italijos, Vengrijos, Lenkijos.

„Negaliu suprasti, kodėl nusipelnęs ir talentingas diplomatas turėtų būti žeminamas, o jo geras vardas teršiamas. Dar daugiau, tokio paklausimo (ALDE frakcijos vardu) pateikimas (EK ir ES Tarybai) bus labai blogas signalas Lietuvai, o kartu ir Portugalijai, kad diplomato iš mažos šalies paskyrimas yra sutinkamas su įtarimais dėl pačios paskyrimo procedūros ir tuo būdu užtrauks šešėlį į postą paskirtiesiems asmenims“, – laiške rašo europarlamentaras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min