Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtampa tarp krašto lyderių auga?

Dalios Grybauskaitės štabe apsilankė premjeras Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Pažerti prezidentės Dalios Grybauskaitės priekaištai premjerui Andriui Kubiliui paskatino kalbas apie įtampą tarp krašto lyderių, rašo „Lietuvos žinios“.

Prieš kelias dienas D.Grybauskaitė perspėjo nepritarsianti Vyriausybės siūlomoms taupymo priemonėms, kol nebus įgyvendinti ankstesni įsipareigojimai apsispręsti dėl sumažintų pensijų kompensavimo. Planuojamus nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčius ji įvertino kaip netinkamus biudžeto skylėms kamšyti, tačiau svarstytinus ateityje. Vyriausybės darbo grupės parengtas kovos su kontrabanda priemones vakar D.Grybauskaitė pavadino popierinėmis.

A.Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius problemų dėl Vyriausybei išsakytos kritikos nemato. D.Grybauskaitės priekaištus jis įvertino kaip įprastus darbinių nuomonių skirtumus.

Politologai įžvelgia kibirkščių tarp D.Grybauskaitės ir A.Kubiliaus. Prezidentės ir premjero atstovai tai neigia. „Ten, kur Vyriausybė padarė reikšmingų darbų, prezidentė pripažįsta jų naudą ir efektyvumą. Kur sprendimų nėra, tiesiai sako, kad jie nepadaryti, ir reikalauja juos atlikti“, – apie griežtesnę D.Grybauskaitės retoriką „Lietuvos žinioms“ sakė L.Balsys.

A.Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius problemų dėl Vyriausybei išsakytos kritikos nemato. D.Grybauskaitės priekaištus jis įvertino kaip įprastus darbinių nuomonių skirtumus.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnui Jurgiui Razmai taip pat neatrodo, kad tarp krašto lyderių radosi nesutarimų. Jo įsitikinimu, kalbėdama apie taupymo planą D.Grybauskaitė paprasčiausiai priminė Vyriausybei, kad dar liko nepadarytų darbų.

Opozicinės Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūno Algirdo Butkevičiaus nuomone, D.Grybauskaitės kritika Vyriausybei – pelnyta. Esą artėjant terminui, iki kurio buvo sutarta paruošti priemonių planą, kaip kompensuoti sumažintas pensijas, pasiūlymų dar nėra. A.Butkevičiaus nuomone, premjero postą išsaugoti norinčiam A.Kubiliui teks nuryti karčią kritikos piliulę ir nusileisti prezidentei.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad politologė Lidija Šabajevaitė įžvelgia tam tikrų kibirkščių tarp D.Grybauskaitės ir A.Kubiliaus. Esą iki šiol prezidentė į Vyriausybės darbą žiūrėjo švelniai, stengėsi viešai nekritikuoti, nes manė, kad ji sugebės susidoroti su problemomis. Politologas Tomas Janeliūnas taip pat pastebi, kad prezidentės ir Vyriausybės vizijos, kaip spręsti kilusias problemas, vis labiau skiriasi. Anot jo, rimtų nesutarimų išvengti norinčiam A.Kubiliui teks atsižvelgti į prezidentės nuomonę ir ieškoti kompromisų. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min