Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 27d. 16:53

Įtariamas salmoneliozės protrūkis Vilniaus lopšelyje-darželyje

Darželis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Darželis

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl salmoneliozės protrūkio laikinai sustabdyta Vilniaus lopšelio-darželio „Geniukų kalvė“ maisto tvarkymo skyriaus veikla.

Skubus tyrimas pradėtas gavus informaciją iš Vilniaus visuomenės sveikatos centro apie galimai epidemiologiškai susijusius septynių vaikų susirgimus. Šeši iš jų hospitalizuoti nustačius salmoneliozę (salmonella enteritidis), vienas gydomas ambulatoriškai dėl virusinės žarnyno infekcijos.
 
Patikrinimą atlikusių Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių teigimu, esminių teisės aktų pažeidimų, galinčių nulemti maisto saugą, nenustatyta, tačiau patiekalai buvo gaminami ne pagal vaikų maitinimo valgiaraštį, suderintą su Vilniaus visuomenės sveikatos centru, netinkamai šalintos maisto atliekos.
 
Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai paėmė mikrobiologiškai ištirti laboratorijoje plovinių mėginius nuo darbinių paviršių, gamybos inventoriaus, virėjų rankų, kiaušinių ir viščiukų broilerių šlaunelių.
 
Kol vyksta tyrimas, skyriaus veikla laikinai sustabdyta, personalui nurodyta nedelsiant išplauti ir dezinfekuoti maisto tvarkymo patalpas ir inventorių. Vaikai bus maitinami atvežtiniu maistu iš kitos maitinimo įmonės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min