TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtariamasis Medininkų byloje K.Michailovas lieka suimtas

Konstantinas Michailovas - vienintelis suimtasis Medininkų žudynių byloje.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Konstantinas Michailovas - vienintelis suimtasis Medininkų žudynių byloje.
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apygardos teismas (VAT) nusprendė pratęsti vienam iš įtariamųjų Medininkų žudynių byloje Konstantinui Michailovui (anksčiau turėjusiam Nikulino pavardę) suėmimą trims mėnesiams.

Suėmimo terminas buvo pratęstas pirmadienį, išnagrinėjus Generalinės prokuratūros prašymą, BNS informavo VAT atstovė spaudai Kristina Kisielienė.

Pagal teismo nutartį, įtariamasis už grotų liks mažiausiai iki balandžio 28 dienos. Po to, jeigu byla dar nebus perduota nagrinėti teismui, prokuroras galės prašyti įtariamojo suėmimą pratęsti maždaug dar vienam mėnesiui.

Pagal Lietuvos įstatymus įtariamasis, vykstant ikiteisminiam tyrimui, gali būti laikomas suimtas ne ilgiau 18 mėnesių. Toks terminas dėl omonininko suėmimo sueis gegužę.

Generalinė prokuratūra (GP) neseniai baigė tirti buvusio TSRS vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės Rygos ypatingos paskirties milicijos būrio (OMON) milicininko K.Michailovo bylą, kurios tyrimas užtruko beveik 18 metų.

Pagal Lietuvos įstatymus, pasibaigus tyrimui, įtariamasis turi teisę skaityti ir analizuoti bylos medžiagą.

Bylą tyręs GP Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Rolandas Stankevičius BNS sakė, kad antradienį gavo įtariamojo ir kelių jo advokatų prašymus leisti susipažinti su byla. Manoma, kad 38 tomų bylą įtariamasis ir jo gynėjai pradės skaityti kitą savaitę. Su byla galės susipažinti ir nukentėjusieji – nužudytų pareigūnų tėvai, sutuoktinės, vaikai. Bylos medžiaga bus pateikta ir vieninteliam gyvam likusiam muitininkui Tomui Šernui bei jo atstovui.

Prokuratūra yra nustačiusi, kad proceso dalyvių susipažinimas su Medininkų tragedijos byla truks iki kovo 30 dienos. Po to proceso dalyviai turės teisę pateikti prokurorui prašymus ir pageidavimus dėl bylos tyrimo. Jeigu prašymai bus pateikti ir paaiškės, kad jie nepagrįsti, prokuroras juos atmes. Tokiu atveju, manoma, kad jau balandį Medininkų tragedijos byla pasieks teismą.

Šią baudžiamąją bylą dėl itin sunkių nusikaltimų nagrinės Vilniaus apygardos teismas.

40-metis Latvijos pilietis K.Michailovas (Nikulinas) kol kas yra vienintelis pasiekiamas tyrėjams ir teismui įtariamasis, kuriam pateikti oficialūs įtarimai septynių Lietuvos pareigūnų nužudymo byloje. Joje pagrindiniai įtariamieji yra OMON smogikai. Vyrui yra pateikti įtarimai dėl itin sunkaus nusikaltimo – tyčinio dviejų ar daugiau asmenų nužudymo. Už tai Lietuvos įstatymai numato laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos.

Jį 2007 metų lapkričio 28 dieną sulaikė Latvijos teisėsauga, remdamasi Lietuvos išduotu Europos arešto orderiu.

Prokurorų teigimu, tyrimas dėl kitų įtariamųjų – taip pat buvusių omonininkų – būrio vado Česlavo Mlyniko ir šio būrio milicininkų Andrejaus Laktionovo ir Aleksandro Ryžovo, kurių Lietuvai neišduoda Rusija, yra atskirtas ir tęsiamas toliau.

1991-ųjų liepos 31-osios rytą per žiaurų omonininkų išpuolį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje buvo nužudyti Medininkų kelio poste budėję muitininkai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, ,„Aro“ pareigūnai Algimantas Juozakas, Mindaugas Balavakas, kelių policijos darbuotojai Juozas Janonis ir Algirdas Kazlauskas.

Rugpjūčio 2 dieną ligoninėje mirė sunkiai sužeistas policininkas Ričardas Rabavičius. Gyvas liko tik sunkiai sužeistas muitininkas Tomas Šernas.

Per tyrimą surinkti duomenys prokurorams leidžia įtarti, kad šį nusikaltimą padarė buvusios Sovietų sąjungos ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) smogikai iš Rygos, kurie liepos 30-ąją lankėsi Vilniaus OMON bazėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min