Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtarimų sulaukusiam Viešojo administravimo institutui – papildomi ministerijos pinigai

Pinigai
Audriaus Bagdono/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo skirti papildomus 150 tūkst. litų Viešojo administravimo institutui (LIVADIS), dėl kurio galbūt neskaidrių viešųjų pirkimų ikiteisminį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų taryba (STT).

VRM, kuri yra vienintelė instituto dalininkė, parengė projektą, kuriuos siūlo didinti valstybės įnašą į šią viešąją įstaigą nuo 300 tūkst. 150 litų iki 450 tūkst. 150 litų.

Tai esą leistų institutui atsiskaityti su kreditoriais, sudarytų sąlygas jam dalyvauti konkursuose, vykdyti europinius projektus, pritraukti papildomų naujų lėšų instituto veiklos modernizavimui bei užtikrintų instituto veiklą.

Instituto direktorei Renatai Latvėnienei bei dviejų uždarųjų akcinių bendrovių vadovams yra pareikšti įtarimai dėl galbūt neskaidrių 1,5 mln. litų vertės Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto viešųjų pirkimų

„Pastebėtina, kad dėl ekonominės krizės paskatintų griežtų taupymo priemonių, nuo 2009 m. valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms labai sumažinus biudžeto lėšas valstybės tarnautojų mokymams, taip pat sumažinus Institutui skiriamus asignavimus, Instituto veikla tapo nuostolinga (2012 m. užfiksuotas 153 462 Lt nuostolis). Tačiau Institutui pradėjus įgyvendinti taupymo priemones ir optimizavus veiklą, nuostolis buvo labai sumažintas ir 2013 m. pajamos viršijo išlaidas. Vis dėlto ankstesniais metais susidaręs nuostolis apsunkina Instituto veiklą, įstaiga negali dalyvauti viešuosiuose konkursuose, be to, būtina padengti įsiskolinimus dėstytojams ir už ryšio paslaugas“, – aiškina VRM.

Kaip jau anksčiau rašė BNS, instituto direktorei Renatai Latvėnienei bei dviejų uždarųjų akcinių bendrovių vadovams yra pareikšti įtarimai dėl galbūt neskaidrių 1,5 mln. litų vertės Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto viešųjų pirkimų.

STT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Ruslanas Golubovas BNS ketvirtadienį sakė, kad tyrimas vis dar tęsiamas.

STT pareigūnų duomenimis, viešieji pirkimai galėjo būti organizuojami taip, kad juos laimėtų iš anksto numatytos įmonės – paslaugų ir prekių tiekėjai.

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min