Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 15d. 19:57

Įvairios Lietuvos įmonės jungiasi prie akcijos „Darom 2010“

Pasidaliję šiukšlių maišus, pirštines ir specialius įrankius kauniečiai ėmėsi tvarkyti aplinką.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Aplinkos tvarkymas

Solidarizuodamasios su visuomene, įvairios Lietuvos įmonės jungiasi prie visuotinės gamtos švarinimo akcijos „Darom 2010“ ir įvairiais būdais skatina žmones imtis aplinkos tvarkymo.

Prekybos tinklas MAXIMA LT jungiasi prie jau antrus metus vykstančios akcijos ir šį savaitgalį MAXIMOS darbuotojai visoje Lietuvoje tvarkys teritorijas šalia MAXIMA parduotuvių.

Pasak generalinio direktoriaus G. Jasinsko, nuspręsta skirti ir būtiniausių priemonių akcijai įgyvendinti. MAXIMA akcijai „Darom 2010“ padovanojo 50 tūkst. vienetų plastikinių maišų šiukšlėms surinkti, kurie bus išdalinti aplinką tvarkysiantiems savanoriams.

Planuojama, kad prie gamtos švarinimo akcijos prisijungs per 2000 MAXIMA prekybos darbuotojų – parduotuvių kolektyvai, MAXIMA LT, UAB ir MAXIMA GRUPĖ, UAB Administracija vadovai. Visoje Lietuvoje – tiek didžiuosiuose miestuose, tiek mažesniuose miesteliuose, kur įsikūrusi MAXIMA – bus tvarkomos teritorijos šalia tinklui priklausančių parduotuvių: vejos, automobilių stovėjimo aikštelės, šalia esantys parkai ar miškeliai.

Topo centras” tai pat prisijungia prie akcijos „Darom 2010“. Net 25 šio prekybos tinklo parduotuvės jau nuo penktadienio taps specialiais senos buitinės technikos ir elektronikos surinkimo centrais, o savanoriams talkins net 13 įmonės mobiliųjų komandų.

„Topo centras“ ragina Lietuvos žmones nebūti abejingais aplinkai ir atiduoti ne tik senus ir nenaudojamus didelius prietaisus – šaldytuvus, televizorius, virykles, tačiau ir smulkią techniką – laidinius radijo imtuvus, plaukų džiovintuvus, magnetolas ir kitus prietaisus.

Tiek fiziniai asmenys, tiek įmonės, norinčios atiduoti seną buitinę techniką ir elektroniką, gali užsiregistruoti nemokamu „Topo centro“ telefonu 8 800 60 200 ar 8 800 00 116 (Klaipėdos, Šilutės, Plungės regione). Prietaisai privalo būti pilnos komplektacijos, atjungti nuo inžinerinių tinklų ir išnešti į laiptinės ar kitų patalpų pirmąjį aukštą. Nereikalingus įrenginius galima mesti į specialius konteinerius, esančius prie „Topo centras“ parduotuvių: Vilniuje (Žirmūnų g. 64); Kaune (Savanorių pr. 206A); Panevėžyje (Klaipėdos g. 143); Klaipėdoje (Taikos pr. 39).

Tuo yarpu telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ penktaidieni išsiųs apie 1 milijoną trumpųjų žinučių, kuriomis kvies savo klientus į gamtos švarinimo akciją „Darom 2010“.

„Bitės Lietuva“ darbuotojai gamtos tvarkymo akciją pradėjo dar nesulaukę šeštadienio. Šį trečiadienį dalis „Bitės“ komandos tvarkė vieną gražiausių Vilniaus vietų prie senosios gynybinės sienos, o šeštadienį prie oficialios akcijos prisijungs daugiau nei 200 bendrovės darbuotojų visoje Lietuvoje.

Švarinimo akcija „Darom 2010“ organizuojama jau antri metai. Šiais metais akcija įvyks balandžio 17 d. visuose Lietuvos miestuose, rajonuose ir seniūnijose. Planuojama, kad akcijos metu dalyviai rinksis tūkstantyje skirtingų susibūrimo taškų ir sutvarkys daugiau nei 10 tūkstančių nelegalių sąvartynų. „Darom 2010“ organizatoriai prognozuoja, jog dalyvių skaičius šiais metais turėtų viršyti 100 tūkstančių.

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min