Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 1d. 14:56

Įžeistu pasijutęs Karinių jūrų pajėgų vadas išleistas į atsargą

Ceremonijoje dalyvavo ir kariuomenės vadas Arvydas Pocius.
KAM nuotr. / Ceremonijoje dalyvavo ir kariuomenės vadas Arvydas Pocius.

Karinės jūrų pajėgos pirmadienį atsisveikino su vadu, jūrų kapitonu Olegu Mariničiumi. Įžeistu pasijutęs vadas pats paprašė, kad būtų išleistas į atsargą.

Kovo 1 d. Karinių jūrų pajėgų (KJP) Karo laivų flotilėje Klaipėdoje vyko tarnybą pajėgose baigusio KJP vado jūrų kapitono Olego Mariničiaus išleidimo į atsargą ceremonija.

Už ilgametę tarnybą Lietuvos kariuomenėje ir  svarų asmeninį indėlį stiprinant krašto apsaugą ceremonijoje dalyvavęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius jūrų kpt. O. Mariničiui įteikė vardinę dovaną ir, laikantis KJP tradicijų, – pareiginę vėliavą. 

Ceremonijos metu į atsargą išleidžiamas KJP vadas jūrų kpt. O. Mariničius apėjo KJP padalinių rikiuotę ir atsisveikino su kariais.

Jūrų kpt. O. Mariničius KJP tarnavo nuo 1992 metų, į profesinės karo tarnybos atsargą karininkas išleidžiamas nuo kovo 10 d. Nuo antradienio vado pareigas laikinai vykdys KJP štabo viršininkas komandoras Artūras Stankaitis.


Pasijuto įžeistas

Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) vadas jūrų kapitonas Olegas Mariničius pateikė prašymą nepratęsti jo profesinės karo tarnybos sutarties, kuri baigiasi kovo 1 dieną.

Dienraštyje „Lietuvos rytas“ skelbiame interviu KJP vadas teigia iš pareigų besitraukiantis dėl to, kad prieš jį, kaip kariškį, „buvo vykdoma diskreditavimo kampanija“. Karininkas teigia, kad jam teko įrodinėti, jog „esu Lietuvos pilietis, o ne koks nors Rusijos statytinis“.

Paprastai kariškiai prieš kalbėdami su žiniasklaida informuoja savo vadovybę, tačiau šįkart taip nebuvo padaryta. Čia yra interviu su žmogumi, – sakė Danguolė Bičkauskienė.„Negalėjau normaliai eiti KJP vado pareigų, nes kai kam kilo abejonių dėl mano lojalumo ir padorumo. Beveik tuo pat metu buvo užkurti trys mano veiklos tarnybiniai patikrinimai, buvau netekęs svarbių įgaliojimų. Galutinių išvadų nežinau ir turbūt niekada nesužinosiu“, – aiškino O.Mariničius.

D.Bičkauskienės teigimu, ministerija savo poziciją dėl O.Mariničiaus pasitraukimo paskelbs kiek vėliau, nes krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė šiuo metu su vyriausybine delegacija vieši Pietų Korėjoje.

„Paprastai kariškiai prieš kalbėdami su žiniasklaida informuoja savo vadovybę, tačiau šįkart taip nebuvo padaryta. Čia yra interviu su žmogumi“, – sakė D.Bičkauskienė.

Vado dosjė

1964 metais Klaipėdoje gimęs O.Mariničius KJP vadu paskirtas 2008 metų spalį.

Jis baigė Kaliningrado aukštąją karinę jūrų mokyklą. Po studijų 1986–1992 metais tarnavo Tolimuosiuose Rytuose. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, O.Mariničius buvo vyriausiasis specialistas artileristas KJP flotilėje, 1995-aisiais tapo KJP Kovinio rengimo skyriaus viršininku.

Nuo 1997-ųjų jis vadovavo KJP Koviniam laivų divizionui ir fregatai „Aukštaitis“, 1999-aisiais paskirtas į KJP štabo viršininko-vado pavaduotojo pareigas, prieš paskiriant KJP vadu dvejus metus dirbo NATO kariniu atstovu Kijeve, Ukrainoje.

Per savo karinę karjerą jūrų kapitonas patirties sėmėsi JAV karo laivyno koledže, JAV karinių jūrų pajėgų vadų koledže, JAV specialiųjų operacijų mokykloje ir NATO mokykloje Oberamergau, Vokietijoje.

O.Mariničius buvo ne kartą apdovanotas už gerą tarnybą – jis gavęs Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordiną, krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus“, medalį „Už pasižymėjimą“, proginį įstojimo į NATO medalį.

KAM nuotr./Jūrų kapitono Olego Mariničiaus ialeidimo į atsargą ceremonija.
KAM nuotr./Jūrų kapitono Olego Mariničiaus išleidimo į atsargą ceremonija.

 

KAM nuotr./O.Mariničius.
KAM nuotr./O.Mariničius.

 

 

 

 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min