Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 28d. 09:10

Izraelis paragintas atidaryti ambasadą Vilniuje

Audronius Ažubalis su Avigdoru Libermanu
Užsienio reikalų ministerijos nuotr. / Audronius Ažubalis su Avigdoru Libermanu

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis rugsėjo 27 dieną Niujorke susitiko su Izraelio užsienio reikalų ministru Avigdoru Libermanu ir paraginojį Vilniuje atidaryti ambasadą.

„Lietuvos ir Izraelio santykiai pasiekė naują konstruktyvios partnerystės lygį. Per pastaruosius trejus metus apsikeitėme daugiau nei 20 aukšto lygio vizitų. Mūsų dvišalių santykių darbotvarkė išsiplėtė daugelyje sričių. Džiaugiamės sparčiai besivystančiais Lietuvos ir Izraelio ekonominiais ryšiais, aktyviu Izraelio mokslininkų ir verslininkų dalyvavimu rugsėjį Vilniuje vykusiame forume „Baltijos gyvybės mokslai 2012“, birželio mėnesį atidarytu tiesioginiu skrydžiu Tel Avivas – Vilnius. Manau, kad jūsų šalies ambasados Vilniuje atidarymas dar labiau paskatintų dvišalį dialogą“, – sakė A. Ažubalis.

Ministrai taip pat aptarė dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, diskutavo apie glaudesnę partnerystę Jungtinių Tautų Organizacijoje, Europos Sąjungos ir Izraelio santykių plėtrą, Artimųjų Rytų taikos procesą,saugumo padėtį regione, Irano ir situacijos Sirijoje klausimus.

Lietuvos ir Izraelio užsienio reikalų ministrai Niujorke susitiko Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 67-osios sesijos metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:29
26:48
01:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min