Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įžymybės kraujo davė be baimės (nuotraukos)

Agnė ir Artūras Zuokai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Artūras ir Agnė Zuokai mano, jog kraujo donorystė yra patriotizmo forma.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį TV3 televizijos laidos „Paparacai“ organizuota akcija subūrė daugybę žinomų pramogų verslo bei politikos veidų. Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į opią problemą, garsenybės ryžosi tapti kraujo donorais.

Į Grožio terapijos ir chirurgijos kliniką trečiadienį susirinko daugybė žymių žmonių. Nors kai kurie žmonės baiminasi „kraujo procedūrų", visi portalo 15min.lt pakalbinami pramogų verslo bei politikos atstovai tikino jokios baimės nejaučiantys. „Paparacų“ kvietimo neignoravo parlamentarė Dalia Teišerskytė, Artūras ir Agnė Zuokai, Oksana Zlatkovaitė, žurnalistė Nora Lapinskienė, Gytis Balčiūnas, grupės „Šokoledas“ narė Justė Mozolytė, Vitalijus Cololo, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis, dainininkas Milanno, Vidas Urbonavičius. Akcijos rengėjų prašymu kai kurie akcijos dalyviai atsivedė keletą draugų.

Reikalinga visuomenės parama

Naujienų portalui 15min.lt laidos „Paparacai“ žurnalistė Saulė Žemaitytė kalbėjo, kad ši akcija organizuojama norint atkreipti visuomenės dėmesį į rimtą problemą. „Yra vienintelė priežastis, dėl kurios organizuojame šią akcija: artėjant vasarai Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos kraujo centruose trūksta kraujo. Daugybė žmonių išvyksta atostogauti, be to, šiuo metu yra krizė“, – kalbėjo S.Žemaitytė.

Žurnalistė tikino, kad į kraujo centrus ypač pastaruoju metu atvyksta daug asocialių asmenų. Esą dar ir dėl to trūksta kokybiško sveikų žmonių kraujo. „Akcijos tikslas – padėti visuomenei suvokti problemos rimtumą“, – aiškino laidos „Paparacai“ atstovė.

Visuomenei reikia raginimų

Irmanto Gelūno/„15min.lt“ nuotr./Dalia Teišerskytė, Donatas Katkus, Vytautas Juozapaitis
Dalia Teišerskytė mano, kad visuomenei reikia raginimų. 

Parlamentarė Liberalų sąjūdžio narė Dalia Teišerskytė naujienų portalui 15min.lt sakė kraujo duodanti jau trečią kartą: „Žinau, kokia tai yra bėda, kraujo trūksta. Mano kraujo grupė yra ketvirta, reta. Tai žinodama, gavusi kvietimą ilgai nedvejojau ir pasakiau „taip“.

Paklausta, ar anksčiau yra davusi kraujo, moteris tikino dažnai pagalvojanti, kad gerų darbų padaryti galėtų ir daugiau. „Ta kasdienė rutina mane taip užgožia, tačiau aš vis tiek stengiuosi atsiliepti į tokius šaukimus“, – kalbėjo moteris.

Seimūnės įsitikinimu, žmogui, gyvenime neturinčiam bėdų dėl sveikatos, paprasčiausiai neateina į galvą savanoriškai nueiti į kraujo centrą. „Tai natūralu. Kol pats nesusiduri su panašia bėda arba kol nesulauki paraginimo, tol ir neateini. Raginimai visuomenei yra labai reikalingi“, – mano D.Teišerskytė.

Milanno pasisako už kilnius tikslus

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Įžymybės nepabūgo tapti donorais.
Milanno ryžtasi duoti kraujo jau antrą kartą.

„Kraujo duodu antrą kartą“, – atskleidė Milanno. Paklaustas, ką galėtų atsakyti manantiems, jog įžymybės tokiose akcijose dalyvauja dėl reklamos, atlikėjas tikino, esą nėra nieko blogo, jeigu kažkas ir darosi reklamą. „Svarbiausia, kad tikslas yra kilnus“, – mano dainininkas.

„Reklamą galima daryti iš daug ko. Jeigu ši reklama kažkam suteikia gėrio, nėra nieko blogo. Vis tiek daugelis mūsų kraują duodame tuomet, kai niekas to nemato. Tiesiog ateina laikas, kai spaudai reikia apie tai informuoti“, – kalbėjo Milanno. Dainininkas tikino nė kiek nebijąs procedūros ir sakė besijaučiąs puikiai.

O.Zlatkovaitė teigė kraujo duodanti taip pat antrą kartą. „Nė kiek nebijau – nei pirmą kartą nebijojau, nei dabar. Daug lengviau atvykti duoti kraujo tokių akcijų metu nei šiaip atsikėlus ryte atvažiuoti į kraujo centrą“, – naujienų portalui 15min.lt kalbėjo Oksana.

Donorystė – patriotizmo forma

Portalui 15min.lt A.Zuokienė dar prieš procedūrą pasakojo kraujo duodanti pirmą kartą ir nė kiek

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Įžymybės nepabūgo tapti donorais.
Agnė ir Artūras Zuokai – neabejingi visuomenės problemoms.

nesijaudinanti. „Jau ir anksčiau esame gavę kvietimą iš kraujo centro susiburti keliems žmonėms ir ateiti duoti kraujo, tačiau nepavyko. Todėl džiaugiamės, kad šįkart mus pakvietė, – kalbėjo A.Zuokienė ir pabrėžė visiškai nesitikėjusi dėl dalyvavimo akcijoje sulaukti žiniasklaidos dėmesio: – Šiandien esu gerai išssimiegojusi, gerai nusiteikusi, todėl manau, kad ir mano kraujas bus labai geras.“ A.Zuokienė tiki, kad jos kraujo dalelė, kurią gaus kitas žmogus, turi gerą užtaisą. „Dėl tam tikrų gyvenimo sutapimų šiandien tam yra net labai tinkamas momentas.  Aišku, galėjau duoti kraujo ir anksčiau, tačiau vis sukliudydavo kokie nors darbai. Be to, 90 procentų mano laiko yra skiriama visuomenės labui, devyni procentai – šeimai ir tik 1 procentas sau“, – kalbėjo moteris.

Jos įsitikinimu, kraujo donorystė yra patriotizmo forma. „Man labai svarbu, kad mano kraujas liktų Lietuvoje ir pagelbėtų lietuviui“, – prisipažino A.Zuokienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min