Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liberalcentristas J.Liesys antrą kartą neišrinktas Seimo vicepirmininku (papildyta 14.01 val., politikų komentarai)

Jonas Liesys
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Jonas Liesys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Balsavime, kuris laikytas ir valdančiosios koalicijos patikrinimu, už liberalcentristo Jono Liesio kandidatūrą, balsavo 66 parlamentarai, tačiau toks pats skaičius buvo prieš. 5 biuleteniai pripažinti negaliojančiais.

Pagal Seimo statutą kandidatas laikomas išrinktu, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė balsavusių parlamentarų.

Seimo pirmininkė konservatorė-krikdemė Irena Degutienė J.Liesio kandidatūrą į parlamento vicepirmininkus ketvirtadienį pateikė antrą kartą. Per pirmąjį balsavimą kovo 10 dieną prieš liberalcentristą balsavo 72 politikai. Tada opozicija įgijo argumentą, esą valdančioji koalicija nebekontroliuoja situacijos Seime.

Ketvirtadienį vėl pristatydama kandidatą į savo pavaduotojus I.Degutienė tvirtino pasitikinti juo ir jo kompetencija. Kaip ir per pirmąjį balsavimą, ji akcentavo J.Liesio ilgametę patirtį direktoriaujant Trakų rajono Rūdiškių vidurinės mokykloje. Be to, Seimo pirmininkė priminė liberalcentristą nuo 1994 metų dirbus savivaldoje, taigi esą turint pakankamai politinės patirties. 

„Jeigu jis galėjo tiek metų puikiai tvarkytis mokykloje, kuri Trakų rajone yra viena geriausių, toks žmogus gali dirbti ir su mažu, ir su senu, ir tarp mūsų, Seimo narių, rasti sutarimą“, – sakė Seimo pirmininkė.  

Opozicijos atstovai išnaudojo šį balsavimą kaip progą patikrinti valdančiosios koalicijos tvirtumą. Socialdemokratas Juozas Olekas ragino nebalsuoti už J.Liesį ir kurti naują valdančiąją daugumą.

Užuominos apie problemas su teisėsauga

Trakų – Elektrėnų vienmandatėje apygardoje per Seimo rinkimus jam pralaimėjusi „darbietė“ Dangutė Mikutienė iš tribūnos aiškino, kad dėl J.Liesio galimai neskaidrios rinkiminės kompanijos prokurorai buvo pradėję tyrimą, kuris esą nebaigtas iki šiol. Tam I.Degutienė jau buvo užbėgusi už akių. Dar pristatydama J.Liesį ji tvirtino, jog domėjosi teisėsaugos institucijose ir išsiaiškino, kad jokia baudžiamoji atsakomybė liberalcentristui negresia ir „joks ikiteisminis tyrimas nevyksta“. 

„Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Valentinas Mazuronis sakė, jog jo frakcija neturi nieko prieš J.Liesį, tačiau dėl politinių aplinkybių balsuos prieš. Taip pat jis klausė, ar tikrai sunkmečiu parlamentui reikia penktojo Seimo pirmininko pavaduotojo. Pagal statutą, parlamento vadovas gali turėti 6 pavaduotojus. Pasak buvusio Seimo pirmininko, Tautos prisikėlimo partijos frakcijos nario,  Arūno Valinsko, penktasis vicepirmininkas reikalingas, mat parlamente tikrai daug darbo.   

Valdančiųjų patikrinimas 

Kai kurie opozicijos atstovai klausinėjo, ar J.Liesys trečią kartą bandytų tapti Seimo vicepirmininku. Mat kartą balsavimas dėl jo kandidatūros jau žlugo. Pirmąją pavasario sesijos dieną, kovo 10-ąją, už J.Liesio kandidatūrą balsavo 59 parlamentarai, prieš buvo 72 Seimo nariai, vienas biuletenis rastas sugadintas. Pagal Seimo statutą kandidatas laikomas išrinktu, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė balsavusių parlamentarų. I.Degutienė kalbėdama apie pirmąjį balsavimą sako, jog buvo padaryta klaida jį rengiant, mat tuo metu dalis valdančiųjų dalyvavo Kovo 11-ajai skirtuose renginiuose. Be to, esą ne visi sugebėjo teisingai užpildyti biuletenį.

Valdančiąją Permainų koaliciją sudaro keturios partijos – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Tautos prisikėlimo partija ir liberalcentristai. Šiuo metu formaliai koalicija parlamente teturi 70 balsų iš 141. Kritiniais atvejais paramą jai yra pažadėję 3 atstovus Seime turintys valstiečiai liaudininkai. Tiesa, balsuoti už J.Liesį trečiadienį žadėjo Krikščionių partijos frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas.

Apie perversmą nekalbama (papildyta 14.01 val.)

Pats J.Liesys po balsavimo Seimo sprendimo praktiškai nekomentavo: „Normaliai vertinu. Čia yra politika“.

Premjeras Andrius Kubilius tikino, jog valdantieji nedramatizuoja susiklosčiusios situacijos.

„Mes turim tiek balsų, kiek turim. Tikėjomės opozicijos paramos, bet nesulaukėme“, – sakė konservatorių-krikdemų lyderis. Jo nuomone, sumaištį esą įnešė ir aiškinimas, kaip balsuoti. Tai esą rodo ir penki sugadinti biuleteniai. Anot A.Kubiliaus, kai kurie balsavusieji pažymėjo savo pasirinkimą ten, kur tiesiog buvo nurodytas pavyzdys, kaip balsuoti. 

Ministras pirmininkas sakė nežinąs, ar bus J.Liesys bus teikiamas trečią kartą. Tai esą bus Seimo pirmininkės sprendimas.

Tuo tarpu, pasak didžiausios opozicinės socialdemokratų frakcijos lyderio Algirdo Butkevičiaus, „valdžia dar sykį pademonstravo, kad daugumos neturi“. Tačiau jis tikino, kad opozicija „jokių perversmų“ nedarys, esą toliau dirbs pagal savo parengtą alternatyvią programą ir stebės situaciją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min