Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 12:32

J.Narkevičius: J.Neverovičiumi partija pasitiki, jis bus siūlomas į ministrus

Jaroslavas Narkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jaroslavas Narkevičius

Antradienį iš pareigų atleistą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) vėl siūlys į ministrus, nes, pasak LLRA atstovo Seimo vicepirmininko Jaroslavo Narkevičiaus, J.Neverovičiumi partija pasitiki.

J.Narkevičius sakė, kad jų deleguoti asmenys į Energetikos ministerijos vadovybę užkliuvo, nes nebuvo susiję su finansinėmis grupuotėmis ir neįsivėlė į korupcijos skandalus.

„Naujų kandidatūrų mūsų Vyriausioji valdyba nesvarstė. Nemanome, kad yra būtinybė“, – trečiadienį BNS teigė J.Narkevičius.

Naujų kandidatūrų mūsų Vyriausioji valdyba nesvarstė. Nemanome, kad yra būtinybė.

„Mes laikomės nuomonės, kad mūsų komanda yra rimtai atrinkta, nesame juodajame sąraše, per dvejus Vyriausybės veiklos metus niekas priekaištų dėl darbo (LLRA atstovų ministerijose – BNS) neturėjo. Todėl mes negalime savo komandos narių išduoti vardan tam tikrų ambicijų ar dar dėl kažko“, – teigė LLRA atstovas paklaustas, ar anksčiau partijoje svarstyta, kuo būtų galima pakeisti energetikos viceministrę Renatą Cytacką, kurios kompetencija suabejojo premjeras.

Parlamentaras pabrėžė, kad vėl numatoma siūlyti į ministrus J.Neverovičių, „nes jis neprarado partijos pasitikėjimo“, bet R.Cytackos likimo J.Narkevičius nekomentavo.

J.Narkevičiaus teigimu, paskyrus viceministre R.Cytacką valdančiosios koalicijos susitarimai nebuvo pažeisti.

„Iš principo koalicijos sutartis nenutraukta. Ir toliau ji tęsiama. Bus situacija apsvarstyta. Sutarties jokio punkto nesulaužėme“, – teigė jis.

Pasak J.Narkevičiaus, R.Cytacka ir J.Neverovičius „užkliuvo“ ne dėl kompetencijos, o dėl veiklos, nesusijusios su viceministrės pareigomis.

„Įvykiai ne tiek susiję su Cytackos kandidatūra, kiek su tuo, kad Cytacka ir Neverovičius yra nepriklausomi nuo visokiausio lobizmo, finansinės įtakos ir tam tikra jų veikla, vardan valstybės ir gyventojų nelabai patinka kai kuriems atstovaujantiems finansiniams arba kitiems interesams. Dėl to žaidžiama ambicijomis ir Cytackos tam tikrais veiksmais, kurie nieko bendra su viceministrės postu ir įgaliojimais neturi. Tokiu būdu bandoma atsikratyti gerai ir sąžiningai dirbančio ministro ir viceministrės“, – dėstė J.Narkevičius.

Įvykiai ne tiek susiję su Cytackos kandidatūra, kiek su tuo, kad Cytacka ir Neverovičius yra nepriklausomi nuo visokiausio lobizmo, finansinės įtakos.

Pasak jo, J.Neverovičius yra geriausiai vertinamas ministras, o visi partijos deleguoti pareigūnai yra parinkti atsakingai.

„Mes visada į atsakingas pozicijas atsakingai parenkame asmenis. Manau, kad ir Renata buvo ir yra kompetentingas asmuo“, – teigė parlamentaras.

Jis stebėjosi, kodėl nevertinama kitų viceministrų kompetencija. Be to, R.Cytackos darbu esą buvo patenkintas ir J.Neverovičius.

LLRA atstovo teigimu, premjeras Algirdas Butkevičius R.Cytackos kompetenciją pavadino žema, nes buvo priverstas taip pasakyti.

J.Narkevičiaus nekomentavo Stanislavo Vidtmanno, dirbančio Energetikos ministerijos vyriausiuoju specialistu Europos Sąjungos paramos skyriuje bei tarpvalstybinės Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ projekto bendrovės stebėtojų tarybos nariu, kandidatūros į energetikos viceministrus, kurią esą su partijos lyderiu V.Tomaševskiu aptarinėjo ministras. Seimo vicepirmininkas teigė, kad ši kandidatūra partijos Vyriausiojoje valdyboje neaptarinėta.

„Nuo to laiko, kai prieš dvejus metus formavosi Vyriausybė, partija apsvarstė kandidatus (R.Cytacką ir J.Neverovičių – BNS), daugiau jokių kandidatų neaptarinėjo“, – teigė J.Narkevičius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė socialdemokrato premjero A.Butkevičiaus teikimu antradienį atleido Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguotą energetikos ministrą J.Neverovičių, kai šis nesuderinęs su premjeru viceministre paskyrė R.Cytacką.

Premjeras Algirdas Butkevičius ne kartą kritikavo R.Cytacką dėl nekompetencijos, ir inicijavo ministro atleidimą, kai ji vėl buvo paskirta viceministre.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min