Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 08 20

J.Narkevičius: J.Neverovičiumi partija pasitiki, jis bus siūlomas į ministrus

Antradienį iš pareigų atleistą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) vėl siūlys į ministrus, nes, pasak LLRA atstovo Seimo vicepirmininko Jaroslavo Narkevičiaus, J.Neverovičiumi partija pasitiki.
Jaroslavas Narkevičius
Jaroslavas Narkevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

J.Narkevičius sakė, kad jų deleguoti asmenys į Energetikos ministerijos vadovybę užkliuvo, nes nebuvo susiję su finansinėmis grupuotėmis ir neįsivėlė į korupcijos skandalus.

„Naujų kandidatūrų mūsų Vyriausioji valdyba nesvarstė. Nemanome, kad yra būtinybė“, – trečiadienį BNS teigė J.Narkevičius.

Naujų kandidatūrų mūsų Vyriausioji valdyba nesvarstė. Nemanome, kad yra būtinybė.

„Mes laikomės nuomonės, kad mūsų komanda yra rimtai atrinkta, nesame juodajame sąraše, per dvejus Vyriausybės veiklos metus niekas priekaištų dėl darbo (LLRA atstovų ministerijose – BNS) neturėjo. Todėl mes negalime savo komandos narių išduoti vardan tam tikrų ambicijų ar dar dėl kažko“, – teigė LLRA atstovas paklaustas, ar anksčiau partijoje svarstyta, kuo būtų galima pakeisti energetikos viceministrę Renatą Cytacką, kurios kompetencija suabejojo premjeras.

Parlamentaras pabrėžė, kad vėl numatoma siūlyti į ministrus J.Neverovičių, „nes jis neprarado partijos pasitikėjimo“, bet R.Cytackos likimo J.Narkevičius nekomentavo.

J.Narkevičiaus teigimu, paskyrus viceministre R.Cytacką valdančiosios koalicijos susitarimai nebuvo pažeisti.

„Iš principo koalicijos sutartis nenutraukta. Ir toliau ji tęsiama. Bus situacija apsvarstyta. Sutarties jokio punkto nesulaužėme“, – teigė jis.

Pasak J.Narkevičiaus, R.Cytacka ir J.Neverovičius „užkliuvo“ ne dėl kompetencijos, o dėl veiklos, nesusijusios su viceministrės pareigomis.

„Įvykiai ne tiek susiję su Cytackos kandidatūra, kiek su tuo, kad Cytacka ir Neverovičius yra nepriklausomi nuo visokiausio lobizmo, finansinės įtakos ir tam tikra jų veikla, vardan valstybės ir gyventojų nelabai patinka kai kuriems atstovaujantiems finansiniams arba kitiems interesams. Dėl to žaidžiama ambicijomis ir Cytackos tam tikrais veiksmais, kurie nieko bendra su viceministrės postu ir įgaliojimais neturi. Tokiu būdu bandoma atsikratyti gerai ir sąžiningai dirbančio ministro ir viceministrės“, – dėstė J.Narkevičius.

Įvykiai ne tiek susiję su Cytackos kandidatūra, kiek su tuo, kad Cytacka ir Neverovičius yra nepriklausomi nuo visokiausio lobizmo, finansinės įtakos.

Pasak jo, J.Neverovičius yra geriausiai vertinamas ministras, o visi partijos deleguoti pareigūnai yra parinkti atsakingai.

„Mes visada į atsakingas pozicijas atsakingai parenkame asmenis. Manau, kad ir Renata buvo ir yra kompetentingas asmuo“, – teigė parlamentaras.

Jis stebėjosi, kodėl nevertinama kitų viceministrų kompetencija. Be to, R.Cytackos darbu esą buvo patenkintas ir J.Neverovičius.

LLRA atstovo teigimu, premjeras Algirdas Butkevičius R.Cytackos kompetenciją pavadino žema, nes buvo priverstas taip pasakyti.

J.Narkevičiaus nekomentavo Stanislavo Vidtmanno, dirbančio Energetikos ministerijos vyriausiuoju specialistu Europos Sąjungos paramos skyriuje bei tarpvalstybinės Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ projekto bendrovės stebėtojų tarybos nariu, kandidatūros į energetikos viceministrus, kurią esą su partijos lyderiu V.Tomaševskiu aptarinėjo ministras. Seimo vicepirmininkas teigė, kad ši kandidatūra partijos Vyriausiojoje valdyboje neaptarinėta.

„Nuo to laiko, kai prieš dvejus metus formavosi Vyriausybė, partija apsvarstė kandidatus (R.Cytacką ir J.Neverovičių – BNS), daugiau jokių kandidatų neaptarinėjo“, – teigė J.Narkevičius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė socialdemokrato premjero A.Butkevičiaus teikimu antradienį atleido Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguotą energetikos ministrą J.Neverovičių, kai šis nesuderinęs su premjeru viceministre paskyrė R.Cytacką.

Premjeras Algirdas Butkevičius ne kartą kritikavo R.Cytacką dėl nekompetencijos, ir inicijavo ministro atleidimą, kai ji vėl buvo paskirta viceministre.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius