Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 9d. 13:12 , Atnaujinta: 2020 sausio 9d. 14:29

J.Narkevičius neigia įdarbinęs partiečius: prezidentas G.Nausėda yra klaidinamas

Jaroslavo Narkevičiaus trumpas komentaras
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Jaroslavas Narkevičius

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius neigia prezidento Gitano Nausėdos žodžius, esą jis įdarbino 20 savo partiečių, ir klausia, kas yra suinteresuotas prezidentui pateikti klaidingą informaciją.

Ketvirtadienį LRT radijui šalies vadovas G.Nausėda sakė, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas ministras J.Narkevičius įdarbino mažiausiai 20 savo partiečių ir su jais susijusių žmonių ministerijai pavaldžiose įmonėse.

„Noriu paneigti šiandien pasirodžiusią tikrovės neatitinkančią informaciją. (...) Nuo mano darbo pradžios susisiekimo sektoriuje priimta daugiau kaip 500 žmonių. (...) Nė vienas iš priimtų asmenų nepriklauso minimai partijai. Nė vienas iš jų nėra nei lenkas, nei priklausantis kitai Lietuvoje gyvenančiai mažumai“, – spaudos konferencijoje teigė J.Narkevičius.

Jo teigimu, didžiausią dalį sudaro techninės-inžinerinės srities darbuotojai, o į vadovaujančias pareigas, pagal dabartinę informaciją, priimtųjų nebuvo.

Pasak ministro, Susisiekimo ministerijoje per šį laikotarpį buvo priimti trys valstybės tarnautojai ir vienas darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.

„Nė vienas iš priimtų asmenų nepriklauso minimai partijai. Maža to, paminėsiu tautinį aspektą: nė vienas iš jų nėra nei lenkas, nei priklausantis kitai Lietuvoje gyvenančiai tautinei mažumai. Be to, nė vieno iš tų 500 naujai priimtų darbuotojų aš nerekomendavau, nekalbėjau su vadovais, mano politinės komandos nariai irgi kažkokių rekomendacinio pobūdžio pokalbių ar kitų veiksmų nedarė“, – ministrą cituoja BNS.

J.Narkevičiaus teigimu, G.Nausėda yra klaidinamas.

„Susidaro įspūdis, kad Jo Ekscelencija yra klaidinamas. Kyla klausimas, kas tą daro ir kodėl“, – sakė ministras pabrėžęs, kad tai veikiausiai prezidento aplinkos, patarėjų, darbas.

Vertinti pagal partiją – nusikaltimas

Susisiekimo ministras apgailestavo, kad viešojoje erdvėje išsakytos pozicijos galimai meta nepagrįstą šešėlį ant jo atstovaujamos politinės jėgos ir lenkų tautinės mažumos.

„Partijos priklausomumas negali būti trukdis užimti vieną ar kitą vietą, tai garantuoja Konstitucija. Pagal tai vertinti, ar asmuo atitinka tam tikras pareigas, manau, yra nusikaltimas“, – kalbėjo J.Narkevičius.

Jis neatsakė į klausimą, ar, tokiu atveju, prezidentas galimai daro nusikaltimą.

„Neturiu duomenų, kad tie asmenys priklauso vienai ar kitai politinei jėgai, bet minimas skaičius, kuris paminėtas (20 – BNS), nežinau, iš kur, kokiu pagrindu, bet faktas, pagal šios dienos informaciją, praktiškai visi vadovai visų Susisiekimo ministerijai pavaldžių įmonių patvirtino, kad su jais nebuvo kalbėta konkrečių asmenų įdarbinimo prasme“, – sakė ministras.

J.Narkevičius teigė, kad galima „analitiniu būdu“ padaryti išvadas, kas suinteresuoti teikti melagingą informaciją.

„Paminėjau, kad išvadas galima padaryti analitiniu būdu, iš kur prezidentas ar kitas vadovaujantis asmuo gauna informaciją, – matyt, iš savo aplinkos. Taigi klausimas kyla, kodėl iš tos aplinkos atsakingi asmenys pateikia klaidingą, neatitinkančią tikrovės informaciją. Ir koks siekis, dėl ko eilinį kartą bandoma diskredituoti, sukompromituoti, manau, kad sąžiningai ir atsakingai dirbantį asmenį“, – sakė J.Narkevičius.

Jis nepatvirtino, ar turi omenyje prezidento patarėjus.

„Aš jums išsakiau pagal analitinio pobūdžio galimą daryti prielaidą, o ar taip ar ne taip, čia aš tyrimų nevedžiau ir nevesiu“, – sakė ministerijos vadovas.

Nesirengia trauktis

Paklaustas apie atsistatydinimą, J.Narkevičius darsyk pabrėžė, kad to daryti neketina.

„Mano atsakymas ta tema jau buvo, nieko naujo ta tema nepasakysiu. Aš esu deleguotas politinės partijos – tai Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pasitikėjimas, bet ir įpareigojimas dirbti sąžiningai, efektingai. Ir tai darau. Maža to, mane delegavo ir pasitikėjo koalicinės politinės partijos ir, be abejo, premjeras“, – kalbėjo ministras.

Jis tvirtino dabar besikoncentruojantis į darbus, nors „primestos, neesminės, išgalvotos, neatitinkančios tikrovės temos“ bando nukreipti dėmesį nuo jų atlikimo.

Ministras taip pat nesutiko su prezidento kritika dėl nekompetencijos.

„Atrandu būdų, kokia kalba kalbėti su kitų valstybių atsakingais atstovais. Maža to, esu įsitikinęs, kad mano kalbėjimas, bendravimas duoda apčiuopiamų rezultatų“, – sakė J.Narkevičius.

Partneriai gina

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis prezidento teiginių nesureikšmino. Jo teigimu, ministras privalo turėti žmonių, kuriais dirbdamas galėtų pasikliauti.

„Ministras privalo turėtų žmonių, su kuriais jis gali dirbti“, – ketvirtadienį BNS sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

Premjeras Saulius Skvernelis taip pat užstojo J.Narkevičių. Ministro pirmininko teigimu, jokios kompromituojančios informacijos apie susisiekimo ministrą nėra.

G.Nausėda ne kartą yra raginęs trauktis J.Narkevičių iš pareigų. Šį klausimą valdančioji koalicija ketina svarstyti kitą savaitę.

J.Narkevičius per savo darbo pusmetį sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių, elgesio per komandiruotę užsienyje, lėšų skirstymo asfaltuoti keliams.

Papildomų pinigų keliams sulaukė J.Narkevičiaus rinkimų apygarda bei gatvė, kurioje gyvena premjeras S.Skvernelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min