Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Ramonas mano, kad kiaulių kompleksų keliamos problemos perdedamos

Jonas Ramonas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Jonas Ramonas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kalvarijų savivaldybėje esančiame kiaulių komplekse penktadienį kartu su kitais parlamentarais apsilankęs Krikščionių partijos frakcijai Seime priklausantis Jonas Ramonas įsitikinęs, kad kiaulių kompleksai kelia mažiau problemų nei skelbia bendruomenė.

Tuo metu Santakos kaimo bendruomenės pirmininkė Raimonda Sutkaitienė įsitikinusi, kad kiaulininkystės ūkių veikla neteisėta, o Seimo Aplinkos komiteto pirmininkas, konservatorius Jonas Šimėnas mano, kad pagrindinė kliūtis sprendžiant šias problemas yra susikalbėjimo tarp institucijų stygius.

„Esminis dalykas, kad reikia džiaugtis, kad tokios kompanijos yra, kurios investuoja, kuria darbo vietas, yra mokesčiai į biudžetą. Reikia sveikinti, nesinervinti, ir ten nekelti tokių kraštutinumų ir imtis tokių priemonių, kad čia jau pasaulio problema“, – BNS penktadienį sakė Seimo Kaimo reikalų komiteto narys.

Politiko teigimu, bendrovės „Saerimner“ kiaulių kompleksas kelia mažiau problemų nei teigia vietos bendruomenės.  „Mes buvom nuvažiavę prie tų lagūnų, didelių kvapų nėra. Be abejo, kiaulės yra kiaulės, tai nėra kvepiančios gėlės, kurios skleidžia tiktai teigiamus kvapus, tačiau nematyčiau tiek problemų“, – kalbėjo J.Ramonas.

Be abejo, kiaulės yra kiaulės, tai nėra kvepiančios gėlės, kurios skleidžia tiktai teigiamus kvapus, tačiau nematyčiau tiek problemų, – J.RamonasPasak Seimo nario, tiek kiaulių komplekso savininkai, tiek gyventojai tapę „valdininkų įkaitais“, o už susiklosčiusią padėtį atsakingos aplinkos apsauga besirūpinančios institucijos.  „Manau, kad (...) ir kiaulių komplekso savininkai, ir tie žmonės yra tipinis atvejis Lietuvoje – valdininkų įkaitai. (...) Aplinkos minsiterija (AM) ir prie jos esančios aplinkos apsaugos agentūros, aš manau, neatsakingai atliko savo pareigą“, – sakė J.Ramonas, kurio teigimu kiaulių auginimu užsiimanti bendrovė veikia pagal teisės aktus.

Tuo metu konservatorius Jonas Šimėnas pripažįsta, kad bendrovė taip pat yra padariusi nusižengimų. Jo įsitikinimu, sprendžiant kailininkystės ūkių plėtros problemas labiausiai trūksta susikalbėjimo.  „Nėra kalbėjimosi tarp institucijų, tarp žmonių, tarp įmonės ir ypatingai Kalvarijos savivaldybės“, – BNS penktadienį teigė Seimo Aplinkos komiteto pirmininkas.

Pasak Aplinko komiteto pirmininko, Kalvarijų savivaldybė, atsisakanti išduoti bendrovės „Saerimner“ kiaulių kompleksui leidimą statyti oro filtrus, užkerta kelią komplekso keliamų kvapų problemos sprendimui.  „Paskui šaukia, kad dvokia, bet filtrų statyti neleisim. (...) Kalvarijos savivaldybė neišdavė projektavimo sąlygų įmonei pastatyti 16 oro filtrų“, – sakė J.Šimėnas.

Santakos kaimo bendruomenės pirmininkė Raimonda Sutkaitienė problemą vadina įsisenėjusia ir teigia, kad politikams vis dar turint nepakankamai informacijos nėra priimami jokie sprendimai.  Anot R.Sutkaitienės, bendruomenė palaiko savivaldybės poziciją neleisti statyti oro filtrų.

„Kaip savivaldybė gali išduoti, jei šitos įmonės egzistavimas kelia teisinius klausimus, jinai yra neteisėta“, – sakė R.Sutkaitienė. 

Jos teigimu, bendruomenė siekia, kad įmonė veiktų laikydamasi įstatymų.  „Turėtų būti panaikintas Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimas (TIPK) ir įmonė uždaryta. Jei įmonė norėtų veikti, turėtų viskas būti pradėta nuo nulio, laikantis įstatymų“, – tvirtino Santakos kaimo bendruomenės pirmininkė.

Benduomenės atstovė taip pat teigė, kad nors buvo atsižvelgta į sausio pabaigoje prie Vyriausybės surengtoje protesto akcijoje išsakytus reikalavimus nušalinti premjero kanclerį Deividą Matulionį iš jų problemoms spręsti sudarytos darbo grupės vadovo pareigų, jokie konkretūs sprendimai vis dar nėra svarstomi.

„Bendruomenių atstovai ir žalieji visiškai neinformuoti, kas čia vyksta. Vadovas buvo nušalintas, paskirtas naujas vadovas, bet į naują posėdį niekas mūsų nesukvietė“, – teigė R.Sutkaitienė.  Šiuo metu premjero sudarytai darbo grupei vadovauja ministro pirmininko vicekancleris Giedrius Kazakevičius.

Bendrą išvažiuojamąjį posėdį į Kalvarijos savivaldybės Jusevičių kaime esantį bendrovės „Saerimner“ kiaulių kompleksą penktadienį surengė Aplinkos apsaugos, Sveikatos ir Kaimo reikalų komitetų atstovai.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min