Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 29d. 15:49

J.Borisovo advokatas siekia, kad teismas apklaustų prezidentą V.Adamkų

J.Borisovas
Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr. / J.Borisovas

Prieštaringai vertinamo verslininko Rusijos piliečio Jurijaus Borisovo advokatas Vytautas Sirvydis siekia, kad byloje, kurioje verslininkas siekia susigrąžinti atimtą S.Dariaus ir S.Girėno medalį, būtų apklaustas prezidentas Valdas Adamkus.

Trečiadienį Vilniaus apygardos teisme (VAT) atverstoje byloje apeliacinį skundą pateikusio J.Borisovo atstovas tvirtino, kad šalies vadovo apklausa yra reikalinga, ji vertintina kaip byloje reikalingi įrodymai.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas nagrinėdamas bylą jau buvo atmetęs tokį Rusijos verslininko advokato prašymą.

„Pirmosios instancijos teismas atsisakė pripažinti atsakovo dalyvavimą būtinu. (...) Tai yra nepagrįstas apribojimas ir tai gali būti padaryta Apeliaciniame teisme“, – tvirtino V.Sirvydis. Jis pabrėžė, kad VAT turėtų pripažinti V.Adamkaus dalyvavimą būtinu.

Pasak advokato, prezidentas buvo išreiškęs poziciją žiniasklaidoje, kad J.Borisovas gali pasilikti medalį.

Prezidentui byloje atstovaujantis patarėjas Darius Vilimas teigė, kad šalies vadovo dalyvavimas nėra reikalingas, o žiniasklaidoje pasirodę V.Adamkaus  teiginiai esą buvo ištraukti iš konteksto.

„Prezidentas kalbėjo apie apdovanotojo teisės ir pareigas, o ne apie medalio, kaip daikto, atėmimą“, – teigė D.Vilimas.

Anot šalies vadovo atstovo, tai, kad prezidentas pasirašė dekretą dėl verslininko išbraukimo iš apdovanotųjų sąrašo, reiškia, jog J.Borisovas praranda su apdovanojimu susijusias privilegijas.

Teismas per dvi savaites nuspręs, ar V.Adamkaus apklausa būtina. Jei apelianto prašymas bus patenkintas, byla bus arba grąžinta pirmosios instancijos teismui, arba atnaujintas jos nagrinėjimas Apeliaciniame teisme.

Jei teismas nuspręs, kad prezidento dalyvavimas byloje nėra būtinas, tada teismas paskelbs savo verdiktą dėl ieškinio tenkinimo.

Įmonės „Avia Baltika“ savininkas J.Borisovas VAT apskundė gruodį priimtą Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo nutarimą atmesti jo prašymą panaikinti prezidento dekreto dalį, kuriuo jis neteko valstybės apdovanojimo.

2006-ųjų gruodį V.Adamkus pasirašė dokumentą dėl J.Borisovo išbraukimo iš apdovanotųjų sąrašo. Verslininkui nurodyta grąžinti S.Dariaus ir S.Girėno medalį bei dokumentus, tačiau šis atsisakė paklusti šalies vadovui.

Minėtą apdovanojimą J.Borisovui dar 2001 metais Valstybės dienos proga įteikė pats V.Adamkus. Bendrovės „Avia Baltika“ savininkas taip įvertintas už nuopelnus Lietuvos aviacijai.

Atimti šį medalį prezidentas nusprendė, kai 2005-ųjų spalio 18-ąją Aukščiausiasis Teismas už grasinimus pašalintajam prezidentui Rolandui Paksui verslininkui skyrė 10 tūkst. litų baudą.

Pagal įstatymą valstybės ordinais ir medaliais apdovanoti negali būti teisti asmenys, pažeminę apdovanotojo vardą.

Konstitucinis Teismas (KT) yra konstatavęs, kad S.Dariaus ir S.Girėno medalis nėra valstybės apdovanojimas, – šiuo medaliu dabar apdovanoja ne prezidentas, o krašto apsaugos ir susisiekimo ministrai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min