TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Imbrasas koaliciją ir savo kėdę tikisi išsaugoti dalindamas postus (atnaujinta 13.50 val.)

J.Imbrasas
„15 minučių“/A.Žygavičiaus nuotr. / J.Imbrasas
Šaltinis: BNS
0
A A

Trečiadienį turėjęs vykti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdis, kuriame turėjo būti svarstomas nepasitikėjimo meru Juozu Imbrasu klausimas, nukeliamas į kitą savaitę. J.Imbrasas teigia, jog taip nuspręsta dėl būtinybės pasiskirstyti postus, opozicija teigia, kad meras išsigando jam rengiamo nepasitikėjimo.

 Antradienį Vilniaus miesto savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje J.Imbrasas patvirtino nusprendęs perkelti tarybos posėdį į penktadienį, vasario 20 dieną.

Tačiau LSDP Vilniaus skyriaus pirmininkas Romas Adomavičius pabrėžė, kad šis sprendimas dar nereiškia, jog jie balsuos už sostinės mero „tvarkiečio“ Juozo Imbraso atstatydinimą.

Tokį sprendimą meras aiškino būtinybe valdančiosios koalicijos viduje pasidalinti postus taip užtikrinant dabartinės koalicijos stabilumą, kuris esąs būtinas norint priimti šių metų savivaldybės biudžetą.

„Pagrindinių postų pasidalijimas yra labai svarbu. Kad mes visi pasidalijame postus, suderiname pozicijas, susitariame dėl atskirų biudžeto eilučių, sumų, pinigų srautų tarp departamentų, tarp atskirtų programų – tai yra labai svarbu“, – sakė J.Imbrasas.

J.Imbrasas nebuvo linkęs dramatizuoti socialdemokratų sprendimo trauktis iš dabartinės koalicijos ir tikėjosi, kad jiems siūlomi vicemero, savivaldybės administracijos direktoriaus ir dviejų komitetų vadovų postai paskatins socialdemokratus likti koalicijoje.

J.Imbrasas taip pat tikino, kad opozicijos trečiadienį vis dėlto žadamas surengti posėdis ir jame priimti sprendimai būtų neteisėti.

„Niekas jiems to (rinktis į posėdį – BNS) uždrausti negali, bet tai bus posėdis, prieštaraujantis mūsų pačių patvirtinai tarybos darbo tvarkai, t. y. reglamentui, kuris labai aiškiai nusako, kada kas šaukia ar perkelia posėdžius, paskiria jų datą ir t. t.“, – aiškino J.Imbrasas.

Anot mero, koalicijos partnerių derybos dėl postų pasidalijimo vyks netrukus po spaudos konferencijos.

Opozicijos atstovai posėdžio perkėlimo priežastimi nurodo J.Imbraso baimę prarasti mero postą.

„Manome, kad Vilniaus meras Juozas Imbrasas tiesiog išsigando jam rengiamo nepasitikėjimo ir manome, kad toks posėdžio nukėlimas gali būti neteisėtas. Nes mero sprendimas yra nukelti posėdį, turėjusį vykti šį trečiadienį į vasario 20 dieną – penktadienį. Pagal savivaldybės reglamentą tarybos posėdžiai gali būti rengiami tik trečiadieniais“, – BNS antradienį sakė opozicinės konservatorių frakcijos savivaldybės taryboje narys Vidas Urbonavičius.

Anot jo, nepasitikėjimą J.Imbrasui rengiančių opozicinių frakcijų atstovai, nepaisydami mero sprendimo, trečiadienį žada rinktis į posėdį.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus skyriaus taryba pirmadienį pritarė pokyčiams sostinės valdžioje.

Vilniaus socialdemokratai slaptu balsavimu pritarė, kad būtų nutraukta koalicija su partija „Tvarka ir teisingumas“. Socdemai žada palaikyti naują kuriamą centro dešinės koaliciją.

Tačiau LSDP Vilniaus skyriaus pirmininkas Romas Adomavičius pabrėžė, kad šis sprendimas dar nereiškia, jog jie balsuos už sostinės mero „tvarkiečio“ Juozo Imbraso atstatydinimą.

Pasak R.Adomavičiaus, pirmiausia su naujai kuriama valdančiąja dauguma bus derinamas koalicijos sutarties tekstas.

26 Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai pasirašė pareiškimą dėl nepasitikėjimo meru J.Imbrasu. Jį inicijavo sostinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) bei Liberalų ir centro sąjunga.

Nepasitikėjimo pareiškimą pasirašė 10 TS-LKD, 10 Liberalų ir centro sąjungos, 3 Liberalų sąjūdžio ir 3 Nepriklausomos frakcijos nariai.

J.Imbrasui priekaištaujama, kad jis neužtikrina efektyvaus ir skaidraus savivaldybės darbo, jam suteiktais įgaliojimais ir finansiniais bei administraciniais resursais naudojasi išimtinai savo atstovaujamos partijos naudai, nesprendžia vilniečiams aktualių klausimų ir kt.

Vilniaus miesto savivaldybės taryboje yra 51 narys.

Jeigu opozicijai pavyks atstatydinti J.Imbrasą, pagal minėtų keturių partijų susitarimą teisė siūlyti kandidatą į mero postą tektų konservatoriams. Vilniaus miesto savivaldybės TS-LKD frakcija nutarė siūlyti meru rinkti konservatorių verslininką Vilių Navicką.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys J.Imbrasas Vilniaus meru išrinktas 2007 m. balandį.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą meras netenka savo įgaliojimų prieš terminą, jeigu ne mažiau kaip trečdalis visų tarybos narių pareiškia nepasitikėjimą juo, o už jo atstatydinimą turi balsuoti ne mažiau kaip pusė tarybos narių.

Jeigu sprendimas atleisti merą dėl nepasitikėjimo nepriimamas, šį klausimą pakartotinai svarstyti galima tik po pusės metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min