TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Imbrasas nuverstas teisėtai (atnaujinta 16.14 val.)

Prie skundo pridėtas ir J.Imbraso viešos kalbos vaizdo įrašas, kur sostinės vadovas žada: „Kol būsiu meras, reklamos seksualinėms mažumoms nebus“.
Valdo Kopūsto/dienraščio „LT“ nuotr / Juozas Imbrasas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį atmetė buvusio Vilniaus mero, „tvarkiečio“ Juozo Imbraso skundą, taip pripažindamas, kad buvęs meras ir jo pavaduotojas buvo nuversti teisėtai.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pavaduotojas J.Imbrasas bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Arturas Liudkovskis skunde tvirtino, kad vasario mėnesį neteisėtai buvo atleisti iš sostinės mero ir vicemero pareigų. Anot jų, grupės tarybos narių vasario 11 dieną sušauktas posėdis ir per jį priimti sprendimai yra neteisėti, todėl turi būti pripažinti negaliojančiais bei panaikinti.

Tai labiau politinė nei teisinė byla, – kalbėjo advokatas Kazimieras Motieka.Tokius argumentus teismas atmetė kaip nepagrįstus ir savivaldybės politinį perversmą pripažino teisėtu.

Savivaldybei atstovaujantis advokatas Kazimieras Motieka po sprendimo paskelbimo žurnalistams tikino laukęs tokios bylos baigties.

„Skundas buvo nepagrįstas argumentais, minimame tarybos posėdyje dalyvavo ir Vyriausybės atstovas, kuris jokių pažeidimų neužfiksavo. Tai labiau politinė nei teisinė byla“, – kalbėjo K.Motieka.

J.Imbrasas ir A.Liudkovskis teismo sprendimą gali apskųsti per 14 dienų. Šia galimybe politikai ketina pasinaudoti.

„Norime išnaudoti visas apskundimo galimybes, kad galėtume padaryti kažkokias išvadas bent sau. Iki galutinio teismų sprendimo nelabai norėčiau ką komentuoti“, – 15min.lt sakė J.Imbrasas.

Politiko pozicijos per keletą savaičių pasikeitė, mat dar po pirmojo  teismo posėdžio „tvarkietis“ tikino nebesitikįs grįžti į mero postą.

Susidarė koalicija

„Tvarkietis“ J.Imbrasas nujausdamas artėjantį vertimą iš posto  vasario mėnesį vis atidėliojo tarybos posėdžius, tikėdamasis sustiprinti apie „tvarkiečius“ suburtą koaliciją. Nelaukdami mero potvarkio, ir atidėliojimą pripažinę kaip neteisėtą, naujieji valdantieji susirinko šalia miesto posėdžių salės ir J.Imbrasą nušalino nuo pareigų.

Vasario 11 dieną dalyvaujant 31 tarybos nariui iš 51 pakeista sostinės valdžia. Naują valdančiąją daugumą Vilniaus miesto savivaldybės taryboje dabar sudaro Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio,  Liberalų ir centro sąjungos, Socialdemokratų ir Nepriklausomos frakcijų nariai.

Meru buvo išrinktas konservatorius Vilius Navickas, vicemerų postus gavo socialdemokratas Romas Adomavičius, liberalcentristai Gintautas Babravičus ir Stanislovas Šriūbėnas bei libersąjūdietis Vidmantas Martikonis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min