Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Imbrasas: „Po prokuratūras nelakstysim“

Juozas Imbrasas.
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Juozas Imbrasas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus tarybos opozicijos lyderis Juozas Imbrasas reikalauja paneigti jam mestus kaltinimus dėl miesto lėšų iššvaistymo, tačiau pripažįsta, kad kai kuriuos viešuosius pirkimus laimėjo didesnę kainą pasiūlę verslininkai.

Buvusios valdžios atstovai tikina, kad iš 200 surengtų viešųjų konkursų tik 3 laimėjo didesnę kainą pasiūlę verslininkai, o ne 90 proc., kaip teigia dabartinė valdžia su meru Viliumi Navicku priešakyje.

„Man šiek tiek užkliuvo šie kaltinimai, tai yra nekorektiška. Visi mūsų vykdyti projektai buvo tęstiniai ir nesinorėjo jų stabdyti. Reikėjo Vyriausybėje ir Seime patvirtintas investicines programas papildomai finansuoti. Norime, kad meras atsiimtų kaltinimus, tačiau po prokuratūras, kaip dabar madinga, nelakstysime“, – dėstė „tvarkietis“ J.Imbrasas.

Lopė kiemus

15min.lt paprašytas įvardyti per savo valdymo laikotarpį pradėtus projektus, J.Imbrasas patikino negalys „taip ekspromtu atsakyti“. „Darželius sutvarkėme, 100 per metus, iki šiol tokie tempai nematyti. Kiemus sulopėme, žmonės labai skundėsi“, – nuveiktus darbus vardijo J.Imbrasas, bet negalėjo įvardyti stambesnių pradėtų projektų. 

Besipiktindami mestais kaltinimais opozicijos atstovai aiškina atlikę „šiokį tokį ekonominį tyrimą“ ir radę tik 3 viešųjų pirkimų konkursus, kuriuos laimėjo didesnę kainą pasiūlę verslininkai.

„Tai susiję su techninėmis projektų sąlygomis, nebuvo galimybės laimėtojais paskelbti mažesnę kainą siūliusiųjų“, – tikino Remigijus Žemaitaitis, J.Imbraso valdymo laikais ėjęs Viešųjų pirkimų komisjos pirmininko pareigas.

Didesnę kainą pasiūlę verslininkai laimėjo savivaldybės langų keitimo konkursą. Projekto vertė – apie 1 mln. Lt, tačiau laimėjusi bendrovė pasiūlė apie 200 tūkst. didesnę kainą. Taip pat Pietinio aplinkkelio bandymo darbai, kurių kaina išsipūtė 200 tūkst. Lt, bei Lazdynų tilto rekonstrukcija, kur laimėtojas pasiūlė apie 4 mln. didesnę kainą nei konkurentų. Kaip ir visų korupcinių projektų, įrodyti tyčinį veikimą yra sunku – pasakys, kad taryba priėmė sprendimą, ir viskas tuo baigsis, – tikino G.Babravičius.

Prisipažino?

Valdantieji buvusio mero pareiškimus vertina nedviprasmiškai. „Jeigu miesto buvusi valdžia gali leisti sau pasakyti, kad mes esame kaltinami vogę dešimtyje epizodų, bet iš tikro  7 epizoduose jie (dabartinė valdžia – aut. past.) yra  neteisūs, tai čia jau jų sąžinės reikalas“, – sakė Liberalų ir centro sąjungos narys, vicemeras Gintautas Babravičius.

Anot pašnekovo, rengiami dokumentai prokuratūrai, kad pastaroji ištirtų neskaidrius viešųjų pirkimų sandorius. „Vyksta procesai, audituojami projektai, vyksta ekonominės analizės, bet kaip ir visų korupcinių projektų, įrodyti tyčinį veikimą yra sunku – pasakys, kad taryba priėmė sprendimą, ir viskas tuo baigsis“, – tikino G.Babravičius.

Dėl miestą prislėgusių skolų šiemet ketinama stabdyti dalį investicinių projektų, tarp jų atsisakoma ir idėjos stogu uždengti Mokytojų namų kiemelį, kitų dar nepradėtų darbų. Tikslus stabdomų projektų sąrašas turėtų paaiškėti peržiūrint miesto biudžetą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min