Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Petkevičienė atleista iš VTEK vadovės pareigų

Jolanta Petkevičienė
Dainiaus Labučio/„Scanpix“ nuotr. / Jolanta Petkevičienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimas antradienį iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkės posto jos pačios prašymu atleido Jolantą Petkevičienę.

Nutarimas dėl J.Petkevičienės atleidimo iš VTEK narės bei šios komisijos pirmininkės pareigų priimtas 66 parlamentarams balsavus už, 3 – prieš ir 4 susilaikius.

„Šiandieną tikrai sąžiningai, atvirai ir nuoširdžiai prašau Seimo pritarti nutarimo projektui. Dviejų komisijos narių kadencija pasibaigė, dar vieno baigsis birželį, Seimas turi teisę ir pareigą suformuoti naują komisijos sudėtį, kurį tęs pradėtą darbą“, – antradienį Seimo posėdyje sakė J.Petkevičienė, tačiau pasitraukimo priežasčių neminėjo.

Pasitraukianti VTEK vadovė dėkojo parlamentarams, VTEK sekretoriato darbuotojams, iš kurių tarpo, pasak J.Petkevičienės, „daugelis galėtų būti paskirti komisijos nariais“.

Kaip sakė nutarimą pristatęs Seimo pirmininkas A.Valinskas, J.Petkevičienė nurodė norinti trauktis dėl asmeninių priežasčių.

Prieš J.Petkevičienės atleidimą pasisakė „tvarkietis“ Egidijus Klumbys, argumentuodamas, esą pareigūnas, Seimo paskirtas į pareigas nustatytai kadencijai, ją turėtų ir baigti. „Yra nustatytas laikas, jūs sutikote su tuo laiku, ir jūs turite jį atidirbti. Eidamas į pareigas turi pagalvoti, ar vykdysi pareigas paskirtą laiko tarpą“, – sakė E.Klumbys.

J.Petkevičienė atsistatydinimo pareiškimą Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui įteikė kovo 25 dieną. Ji grįžta dirbti į Valstybės saugumo departamentą (VSD), kuriame yra dirbusi prieš pereidama į VETK. VSD J.Petkevičienė dirbo nuo 1994 iki 2000 metų.

VTEK pirmininke J.Petkevičienė paskirta 2006 kovo 28 dieną tuometinio Seimo pirmininko Artūro Paulausko teikimu, prieš tai ėjo žemesnes pareigas VTEK.

Pagal galiojančią tvarką dėl VTEK nario kandidatūros Seimo pirmininkas turi kreiptis į parlamento frakcijas, kad šios siūlytų savo kandidatus. Iš jų pasirinkęs vieną kandidatą Seimo vadovas teiks jį tvirtinti parlamentui.

Opozicinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija Seime A.Valinskui jau pateikė kandidatūrą į laisvą vietą VTEK – teisininką Antaną Bukauską.

Konservatoriai į šį postą siūlo rinktis iš dviejų kandidatų – advokato Deivido Rimkevičiaus ir buvusio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūno Audriaus Skaisčio.

Liberalų sąjūdis antradienį apsisprendė į VTEK narius teikti mediko Eduardo Pabarčiaus kandidatūrą.

Kitos Seimo frakcijos dar nėra apsisprendusios, ką siūlys į VTEK.

VTEK pirmininką iš šios komisijos narių Seimo pirmininko teikimu skiria Seimas. VTEK nario kadencija – 5 metai.

VTEK – Seimo įsteigta ir jam atskaitinga kolegiali priežiūros institucija, kuri turi vykdyti tarnybinės etikos normų pažeidimų valstybinėje tarnyboje prevenciją, tarnybinės etikos normų pažeidimų tyrimą, viešųjų ir privačių interesų konfliktų prevenciją ir kt.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min