Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2008 rugpjūčio 28d. 16:58

Jachta „Lietuva“ grįžta su prestižiniu apdovanojimu

Jachta „Lietuva“ iš regatos netrukus grįš į Klaipėdą.
E.Jankausko nuotr. / Jachta „Lietuva“ iš regatos netrukus grįš į Klaipėdą.
Šiandien į gimtinę planuoja grįžti jachta „Lietuva“.

Iš didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships‘ Races 2008” parplaukia su nuopelnais.

Klaipėdos miesto burinė jachtos įgula gali pasigirti prestižiniu apdovanojimu – „The Illingworth Trophy“. Tarp savo klasės jachtų lietuviai pripažinti greičiausi.

Jachtos „Lietuva“ kapitonas Osvaldas Kudzevičius prisipažino, kad gauti šį apdovanojimą buvo džiugu ir netikėta, nes buriavimo sąlygos buvo tikrai sudėtingos. Iš dvylikos startavusių jachtų regatą baigė devynios, o varžytis teko su daug naujesniais ir greitesniais laivais. Pagrindinė „Lietuvos“ sėkmės priežastis – pasiaukojamas įgulos darbas ir ryžtas. „Jaunimas net pačiose sudėtingiausiose situacijose nenuleisdavo rankų, ragino ir palaikė vieni kitus, kovojo iki galo. Be galo didžiuojuosi savo įgula“, –  sakė O.Kudzevičius.

Pirmajame „The Tall Ships‘ Races 2008” etape nuo Liverpulio (Didžioji Britanija) iki Maloy (Norvegija), perskaičiavus rezultatus „Lietuva” užėmė II vietą. Antrajame etape nuo Bergeno (Norvegija) iki Den Helderio (Nyderlandai) ji buvo penktoje vietoje. To pakako, kad bendroje įskaitoje ji būtų pripažinta greičiausia D klasės jachta.

Pereinamoji taurė – „The Illingworth Trophy“ liks jachtoje „Lietuva“ iki kitų metų iškilmingos „The Tall Ships‘ Races Baltic 2009” apdovanojimų ceremonijos. Ji kitąmet įvyks Klaipėdoje, liepos 31 – rugpjūčio 3 dienomis.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:21:38
24:31
02:39

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min