Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jankauskas: sprendimai dėl „Sodros“ – mėnesio pabaigoje

Donatas Jankauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Donatas Jankauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šalies prezidentės priekaištai dėl socialinio draudimo sistemos reformos programos turi pagrindo. Tačiau darbas šioje srityje vyksta intensyviai, galbūt ne viskas yra pastebima viešojoje erdvėje. Tarpiniai reformos sprendimai bus paskelbti balandžio pabaigoje, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

„Nemanau (kad prezidentės priekaištai yra be pagrindo –  15min.lt past.). Priekaištai turi pagrindą, nes ir man norisi, kad tempai būtų greitesni. Galbūt nesugebėjome organizuoti darbo taip, kad diskusijos jau būtų praeityje ir šiandien jau būtų priimti sprendimai ne tik Vyriausybėje, bet ir Seime“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras D.Jankauskas.

15min.lt primena, kad šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, duodama interviu savaitraščiui „Veidas“, teigė, kad Vyriausybė kol kas nėra parengusi ilgalaikės socialinio draudimo sistemos reformos programos.

„Tai, kas paskelbta, nevadinčiau „Sodros“ reforma, reformos metmenimis – taip pat, tai atskiri elementai. Socialinės srities reformos turi būti nukreiptos 30–40 metų į priekį, turi būti matomas visas paveikslas, orientuotas į ilgalaikes permainas, kurių paskui nereikėtų pakeisti“, – savaitraščiui sakė D.Grybauskaitė.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad žmonėms reikia paaiškinti apie planuojamas permainas, o ne gąsdinti, kad tuoj pat bus pradėtas ilginti pensijos amžius, nors tai tikrai anksčiau ar vėliau reikės daryti.

Savo ruožtu D.Jankauskas akcentavo, kad darbas socialinio draudimo sistemos reformos srityje vyksta intensyviai ir galbūt tik ne viskas matoma viešojoje erdvėje. „Man, kaip ministrui, tenkančią atsakomybę suprantu. Darome viską, kad greičiau būtų ir sprendimai, bet sprendimai suderinti, o ne būtų iššaunama, o paskui žiūrima, kad nepakankamai išsiaiškinome ar nepakankamai diskutavome dėl vieno ar kito projekto. [...] Taigi darbas vyksta, galbūt ne tiek atvirai matomas viešojoje erdvėje. Šią savaitę yra bent trys diskusijos. Diskusijos eina į pabaigą dėl pirmųjų septynių žingsnių“, – žurnalistams tvirtino ministras.

Svarsto pensijinio amžiau prailginimą

Kaip jau buvo skelbta seniau, iš viso Socialinio draudimo sistemos struktūrinės pertvarkos projekto pirmiausiai pradėti diskutuoti pensinio amžiaus ilginimo, specialiųjų poreikių slaugos pašalpų bei motinystės išmokų skyrimo tvarkos peržiūrėjimo, ligos pašalpų mokėjimo tvarkos klausimai. Taip pat ketinama nutarti dėl siūlymų nelaimingų atsitikimų draudimą perduoti privačioms draudimo įmonėms, o socialinio draudimo įmokų surinkimą – Valstybinei mokesčių inspekcijai.

A.Kubilius: darome tai, ką reikia daryti

Premjeras Andrius Kubilius taip pat tikino, kad „Sodros“ reformos klausimu „darome tai, ką manome, kad reikia daryti“.

„Ilgalaikius pasiūlymus parengė speciali darbo grupė, į kurią įeina visi žinomiausi ekspertai. Darbo grupės pasiūlymai dėl „Sodros“ reformos koncepcijos yra žinomi. Klausimas – kaip juos įgyvendiname. Todėl pradiniame etape išskyrėme septynis žingsnius, dėl kurių vyksta daug diskusijų, bet nepaleisdami iš akių ir visų kitų ilgalaikių dalykų“, – žurnalistams sakė A.Kubilius.

Kaip ir D.Jankauskas, ministras pirmininkas teigė, esą viešojoje erdvėje atrodo, kad „mes tik atskirus epizodus bandome svarstyti“. Visgi A.Kubilius pripažino

„Iš dalies galiu sutikti, kad išties reikia gal aktyviau tos reformos dalykus svarstyti. Dabar tokia stadija, kai vyksta daug viešesnių ir ne tokių viešų svarstymų įvairiuose formatuose ir kartais gali atrodyti, kad štai tos „Sodros“ reformos įgyvendinimo darbas lyg ir praranda pagreitį“, – aiškino premjeras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min