Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Japoniškos kilmės maisto produktams ir toliau taikomi sugriežtinti kontrolės reikalavimai

Šaltinis: 15min
0
A A

Situacija Japonijoje ir toliau išlieka labai sudėtinga, atsižvelgdama į tai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba surengė pasitarimą su Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir pasienio veterinarijos postų pareigūnais, kuriame aptarė pagrindinius pasienio veterinarinės kontrolės principus.

Pasienio veterinarijos postams išdalinti mobilūs dozimetriniai prietaisai, kuriais esant reikalui bus galimybė matuoti maisto ir pašarų produktų jonizuojančios spinduliuotės lygį. Pasienio veterinarijos postams nurodyta visas importuojamas japoniškos kilmės ar sugautų Ramiajame vandenyne žuvininkystės produktų siuntas nedelsiant sustabdyti pasienio veterinarijos postuose ir paimti mėginius radiologiniams tyrimams

Susirinkimo metu informuota, kad Europos Komisija nustatė papildomus reikalavimus iš Japonijos į ES šalis importuojamoms siuntoms. T. y.  bet kuris ES pasienio veterinarijos postas turės būti iš anksto informuotas apie tokių siuntų atvykimą, be to kiekvienai siuntai turės būti išduota papildoma saugos Deklaracija ir atliekami laboratoriniai tyrimai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, 2010 metais maisto produktų iš Japonijos į Lietuvą importuota nebuvo. Be to, didžioji dalis žuvininkystės produktų ant mūsų prekystalių atkeliauja iš trečiose šalyse tvenkiniuose auginamų žuvų, o ne iš Ramiojo vandenyno.

Klaipėdos apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba savo ruožtu, taip pat organizavo pasitarimą su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais dėl bendrų veiksmų vykdant sustiprintą aukščiau minimų produktų kontrolę.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikrina ne tik importuojamus, bet ir rinkoje esančius japoniškos kilmės produktus. Tikrinamos specializuotos parduotuvės, viešojo maitinimo įstaigos. Šios dienos duomenimis, visi maisto produktai iš Japonijos, įvežti iš kitų ES šalių, pagaminti iki Japonijoje įvykusios atominės elektrinės sprogimo. Šiuo metu tikrinamos didmeninės prekybos įmonės.

Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemos RASFF duomenimis, nei viena Europos Sąjungos šalis iki šiol nėra nustačiusi japoniškos kilmės maisto produktuose leistinas normas viršijančios jonizuojančios spinduliuotės. Tačiau Europos Komisijos  įpareigojimas nedelsiant pranešti apie bet kokį nustatytą neįprastą radioaktyvumo lygį pašaruose ir maiste, paliekamas galioti.

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute 2011 metais atlikti 163 radiologiniai tyrimai. Teigiamų atvejų nenustatyta.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba glaudžiai bendradarbiauja su Radiacinės saugos centru, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centru, Valstybės sienos apsaugos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos ir Muitinės departamentu prie Finansų reikalų ministerijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min