TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jasaitis: nusikaltimų ekonomikai ir finansų sistemai registruojama ir išaiškinama daugiau

Gintaras Jasaitis
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Gintaras Jasaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį vykusiame Prokuratūros kolegijos posėdyje buvo aptartos šių metų nusikalstamumo tendencijos ir viešojo saugumo užtikrinimo būklė.

Šiuo klausimu pranešimą skaitęs generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis teigė,
kad nors per pirmuosius keturis šių metų mėnesius bendrasis nusikalstamų veikų registravimo skaičius išaugo 3,2 proc., kartu pagerėjo ir nusikalstamų veikų ištyrimo rodiklis – išaiškinama 3,7 proc. daugiau nusikaltimų. Ši tendencija stebima visoje Lietuvoje, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Labiausiai nusikalstamumas augo Tauragės apskrityje – 13,9 proc. Paanalizavus situaciją paaiškėjo, kad tokiems nusikalstamumo augimo rodikliams įtaką daro padėtis tik viename Jurbarko rajone, kuriame nusikalstamumo augimas sudaro 89,3 proc. Tačiau ir išaiškintų nusikaltimų augimo procentas šioje apskrityje taip pat buvo didžiausias – 22,4 proc. Antri pagal augimą liko Šiauliai. Šioje apskrityje nusikaltimų šiais metais registruota 8,8 proc., o ištirta beveik 19 (18,6) proc. daugiau. Vilniaus apskrityje nusikalstamumo augimas palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu nėra ryškus – 3,9 proc., tačiau čia veikų išaiškinimas sumažėjo 1,8 proc.

Pastebimai išaugo neteisėtos prekybos stipriaisiais namų gamybos alkoholiniais gėrimais ir disponavimo netikrais pinigais mastas.

Generalinio prokuroro pavaduotojo nuomone, situaciją turtinių nusikaltimų sferoje (vagystės, plėšimai, sukčiavimas) pavyko suvaldyti, nes pasigirdus pirmosioms ekonominio nuosmukio prognozėms šių nusikalstamų veikų užkardymui buvo ruoštasi. Pasak G. Jasaičio, nors ir sumažėjo automobilių bei vagysčių iš gyvenamųjų patalpų skaičius, tačiau vis dar neramina didelis gyvulių vagysčių bei vagysčių iš parduotuvių ir įsibraunant į patalpas skaičius.

Pastebimai išaugo neteisėtos prekybos stipriaisiais namų gamybos alkoholiniais gėrimais ir disponavimo netikrais pinigais mastas. Pastarasis nusikaltimas, kaip rodo statistiniai Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenys, paplito Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje ir Utenoje. Per pirmąjį šių metų ketvirtį stebima suaktyvėjusios prekybos narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis tendencija.

„Statistika tik primena, ką žinome iš praėjusių ekonominio nuosmukio laikotarpių – sunkmetis priverčia verslą trauktis į šešėlį ir sudaro palankias sąlygas nusikalstamoms veikoms nuosavybei, turtinėms teisėms bei turtiniams interesams rastis“, – apibendrino G. Jasaitis.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min