Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaukiame „Naktigonių“ vakare – improvazijos ir išsikalbėjimai

Šio vakaro „Naktigonių“ svečiai – Doloresa Kazragytė ir Saulius Šiaučiulis.
Organizatorių nuotr. / Šio vakaro „Naktigonių“ svečiai – Doloresa Kazragytė ir Saulius Šiaučiulis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje laukia improvizacijų vakaras „Ir tai praeis...“.

Literatūros ir muzikos „Naktigonių 2010“ publikai aktorė Doloresa Kazragytė pristatys naujausią knygą „Ramybės nerimas“, muzikuos žinomas džiazo pianistas ir pedagogas Saulius Šiaučiulis.
„Ramybės nerimas“ – šeštoji žinomos aktorės autobiografinių esė knyga. Ji svarsto ir pasakoja apie laukiančius anapus ir esančius šalia, apie gyvenimą teatre ir teatrą gyvenime, apie Dievą, meilę, mirtį. Ir visa tai daro be patoso, nemoralizuodama, su šviesia išmintimi, leidžiančia pro mažą kaimo trobos langelį pamatyti visą pasaulį.

D.Kazragytė teigia: „Nesu rašytoja (tūkstantį kartų sakiau), rašau, ką pasiūlo gyvenimas, ką mato akys, kas sujaudina sielą. Apskritai tai joks rašymas (nors lapas ir rašiklis prieš akis), gal tik išsikalbėjimas? Išsikalbu, nes kažkas liepia, jokios kitos priežasties nežinau.“

Su Sauliumi Šiaučiuliu, muzikologės Jūratės Kučinskaitės nuomone, vienu ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje, charizmatiškoji aktorė Doloresa Kazragytė „Naktigonių“ scenoje susitiks nebe pirmą kartą. 2007-ųjų vasarą juodu pristatė įsimintiną bendrą kūrybinį darbą – trijų kompaktinių plokštelių rinkinį „Ričardas Bachas. Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“ (vertė Lilija Talmantienė, leidėjas VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“).

Saulius Šiaučiulis pasakojo: „Sukurti muziką chrestomatinei apysakai man pasiūlė visiškai netikėtai. Didžiausias impulsas improvizacijoms buvo ypatingas aktorės skaitymas. Jos atsidavimas, susiliejimas su alegorijos idėja – amžinojo gėrio, tobulumo kasdienybėje ilgesys, atjauta silpnesniajam – suskambo sieloje prasmingiausiu gyvenimo himnu! Džonatano monologai – tai atsakymai šiuolaikinei vidinių prieštaravimų draskomai visuomenei.“

6-ojo kolekcijos „Lietuvių aktorių balsai“ rinkinio tiražas jau senokai pasibaigęs, o naujausią  autobiografinių esė knygą „Ramybės nerimas“ per susitikimą bus galima įsigyti be prekybos antkainio.

„Naktigonių“ renginys Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje (H. Manto g. 25) – pirmadienio vakarą, 19 val.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min