Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunasis Kauno vicemeras – jau tik studentas

P.Mačiulis įžvelgė vieną privalumą: „Nuo šiol turėsiu daugiau laisvo laiko“.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / P.Mačiulis įžvelgė vieną privalumą: „Nuo šiol turėsiu daugiau laisvo laiko“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jauniausiu vicemeru per visą Kauno istoriją tapęs Povilas Mačiulis po miesto valdžioje įvykusio perversmo priverstas užleisti savo kabinetą jį pakeisiančiam vyriausiam vicemerui 69 metų tvarkiečiui Vytautui Vasilenko.

24 metų garsaus chirurgo Alfredo Mačiulio sūnaus paskyrimas antro pagal dydį šalies miesto vicemeru praėjusį pavasarį daug kam buvo staigmena. Judėjimui „Vieningas Kaunas“ priklausantis P.Mačiulis šias pareigas ėjo kiek ilgiau nei pusę metų.

„Visi supranta, kad pusė metų yra labai mažas laiko tarpas darbams“, – guodėsi Kauno technologijos universitete ekonomikos magistro laipsnio siekiantis P.Mačiulis.

Turėjote progą visą politinę virtuvę pažinti iš arti. Sakykite, ar ji iš tiesų tokia baisi, kaip įsivaizduoja daugelis miestiečių? – „15min“ paklausė politiko.
– Reikia pripažinti, kad ji tikrai nėra gera. Turbūt vienintelis faktas, kuris skatina toliau veikti šioje srityje, yra žinojimas, kad tie žmonės nėra nepakeičiami. Rinkimai vyksta pakankamai dažnai. Nesinorėtų konkretizuoti, bet kalbant apie dabartinius kolegas kartais kyla abejonių dėl jų darbingumo.

– Pats buvote pakankamai aktyvus politikas, daug reiškėtės viešumoje. O ką konkrečiai spėjote nuveikti per tuos 6 mėnesius?
– Visi supranta, kad pusė metų yra labai mažas laiko tarpas darbams. Bet yra taip, kaip yra. O per tą pusmetį srityse, kuriose man teko dirbti, turėjome pagrindinį darbą – mokyklų tinklo optimizavimą. Dabar jau turime mokyklų tinklo pertvarkos planą, kuris įgauna pagreitį diskusijose su bendruomenėmis. Pagal įdirbį šioje srityje mes esame viena iš pirmaujančių savivaldybių visoje Lietuvoje. Tikrai daug laiko skyriau konsultacijoms tiek su profsąjungomis, tiek su įstaigų vadovais. Įvedžiau naują susitikimų formatą, kuomet prie vieno stalo sukviečiami ne kurios nors vienos mokyklos atstovai, o visų tam tikro rajono mokyklų vadovai.

– Tapote jauniausiu vicemeru per visą Kauno istoriją. Kada pajutote, jog kolegos į jus pradėjo žiūrėti rimtai?
– Politikoje taip jau įprasta, kad kolegos įžvelgia tavo trūkumus ir stengiasi juos pabrėžti. Man pavyko patvirtinti, jog amžius nėra ta kliūtis, kuri neleistų efektyviai dirbti šioje srityje. Iš tiesų nesulaukdavau jokių replikų dėl jauno amžiaus. Bet kai vykdavo diskusijos ar ginčai, labai dažnai pasigesdavau pagarbos, kuri turėtų būti jaučiama bet kuriam tarybos nariui.

– Ko šiandien Kaunui labiausiai trūksta?
– Protingų, darbščių ir atsakingų žmonių miesto taryboje. Jeigu turėsime atstovus, kurie dirbs ne savo kišenei ar interesams, o miestui, jeigu turėsime žmones, kurie norės nuoširdžiai dirbti ir ieškoti inovatyvių sprendimų, tuomet viskas pasikeis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min