Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunieji talentai tobulinasi Nidoje

Maestro A.Kulikauskas moko moksleivius muzikinių improvizacijų.
Organizatorių nuotr. / Maestro A.Kulikauskas moko moksleivius muzikinių improvizacijų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nidoje ir ilgąjį savaitgalį tęsiasi gabiųjų Lietuvos mokinių akademijos sesija.

Į šeštąją vasaros sesiją Kuršių nerijoje suvažiavo 86 vyresniųjų klasių mokiniai iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Jiems talkino keliasdešimt skirtingų sričių specialistų – aukštųjų mokyklų profesoriai, savo sričių profesionalai.

„Programa labai rimta. Mokiniai keliasi 7 valandą ryto ir dieną pradeda pabėgiojimu gamtoje. Kasdien jų laukia paskaitos, kūrybiniai užsiėmimai“, – pasakojo akademijos direktorė Lina Danienė.

Gabieji akademijos nariai mokosi aštuoniose grupėse: muzikos, informatikos, fizikos ir astronomijos, matematikos, filologijos, biochemijos, chemijos ir ekonomikos.

„Dirbame su visais universitetais, todėl mus konsultuoja įvairių sričių profesionalai. Čia vaikai gauna labai daug. Talentingiems vaikams reikia iššūkio, kuris juos motyvuoja tolimesniame kelyje, taip pat ir įkvėpimo, palaikymo“, – sakė L.Danienė.

Tarp visų gabių moksleivių – ir 8 iš Klaipėdos krašto. Šiemetinėje NMA sesijoje daug dėmesio skiriama Lietuvoje dar menkai žinomai mokslo šakai – neuromokslui, o savo patirtimi šioje srityje su moksleiviais dalinasi vienas gerbiamiausių pasaulyje  neuromokslininkų – žmogaus smegenų tyrimų profesorius iš Didžiosios Britanijos profesorius Vincent Walsh. Jis yra vienas žymiausių šios srities specialistų.

Be dalykinių paskaitų, NMA sesijoje taip pat vyksta asmenybės tobulinimo užsiėmimai. Kalbama apie tai, kaip pasirinkti ateities karjerą, kaip pažinti save ir kitus žmones.

Su moksleiviais diskutuoja tiek personalo valdymo specialistai, tiek sėkmingos karjeros pasiekę profesionalai – architektas Rolandas Palekas, energetikas Rimantas Vaitkus, banko vadovas Antanas Danys, režisierius Valentinas Masalskis ir kt. Visą sesiją akademikai taip pat muzikuoja kurdami muzikines improvizacijas su Maestro Andriumi Kulikausku Bardų skverelyje.

Šį savaitgalį moksleiviai turės galimybę ne tik išgirsti naudingų paskaitų įvairiomis temomis, bet ir susitiks su Lietuvos Premjeru Andriumi Kubiliumi. Garbų postą užimantis moksleivių akademijos svečias ketina dalintis su mokiniais savo įdomia gyvenimiška patirtimi, diskutuoti įvairiais klausimais.

NMA sesijos organizuojamos nuo 2004 m. Kasmet vyksta 3 moksleivių tobulėjimui skirtos sesijos. Pasak L.Danienės, siekiama, kad sesijų metu mokiniai galėtų dalyvauti aukščiausios kokybės dalykiniuose bei asmenybės ugdymo užsiėmimuose, o jiems žinias perduotų profesionalai iš verslo, meno, mokslo ir akademinio pasaulio.

Gabieji mokiniai, buvę akademijos nariais, dabar jau studijuojantys universitetuose prisideda prie sesijų rengimo – vadovauja moksleivių grupėms, konsultuoja sudarant programas.
„Jie labai vertina, ką patys gavo“, – šypsojosi L.Danienė.

NMA mokosi daug  respublikinių ir tarptautinių olimpiadų prizininkų. 2009 m. NMA mokiniai iš tarptautinių olimpiadų parsivežė 8 medalius ir 3 pagyrimo raštus. Šiais metais iškovotos net 97 prizinės vietos ir 26 pagyrimo raštai respublikinėse olimpiadose ir konkursuose.

Liepos 6-ąją moksleiviai ketina surengti atvirą koncertą visiems Nidos gyventojams ir poilsiautojams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min