Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jauniesiems mokslininkams išdalintos stipendijos

Mokslininkas
123rf.com nuotr. / Mokslininkas. Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Lietuvos mokslų akademijoje vyko asociacijos „INFOBALT“ stipendijų įteikimo ceremonija, kurios metu IV-osios LMA jaunųjų mokslininkų konferencijos laureatams, fizinių ir technologijų mokslų krypčių atstovams buvo įteiktos vardinės ir skatinamosios stipendijos už tiriamuosius darbus.

Renginyje dalyvavo  ir laureatus sveikino „INFOBALT“ prezidentas Kristijonas Kaikaris, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas, Lietuvos Respublikos ministro pirmininko patarėjas Justas Pankauskas bei švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Įžvalgomis dalinosi Kazimieras Tonkūnas, pagrindinis iniciatyvos remėjas, įmonės BAIP grupė vadovas. Renginį vedė Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus pirmininkas prof. Feliksas Ivanauskas.

 „INFOBALT“ yra įsteigusi vardines stipendijas, kuriomis per keturis metus jau buvo apdovanoti dvidešimt du jaunieji mokslininkai.

 „INFOBALT“ yra įsteigusi vardines stipendijas, kuriomis per keturis metus jau buvo apdovanoti dvidešimt du jaunieji mokslininkai.

Asociacijos prezidentas Kristijonas Kaikaris džiaugėsi, jog tokios iniciatyvos prisideda prie pažangesnės Lietuvos ateities kūrimo. Šia iniciatyva „INFOBALT“ siekia jog talentingi jauni mokslininkai turėtų galimybę gauti paramą tolesniems tyrinėjimų darbams ir žinioms tobulinti bei paskatinimą siekti naujų pasiekimų.

Taip pat svarbu padėti mokslininkams skleisti informaciją verslo bendruomenėje apie jų atliekamus tyrimus ir gautus rezultatus tam tikrose srityse bei užmezti kontaktus su verslu. Tai yra ilgalaikė „INFOBALT“ ir Lietuvos mokslų akademijos strateginio bendradarbiavimo iniciatyva.

Stipendijos – nuo 9 iki 3 tūkst. Lt

Pirmosios vietos 9000 Lt stipendija buvo įteikta Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Kvantinės elektronikos katedros doktorantei Simai Rekštytei.

Jaunoji mokslininkė buvo apdovanota už mokslinį darbą „Trimačių nanodarinių formavimas lazerinės nanofotoninės litografijos būdu“.

Antrąja vieta ir 5000 Lt stipendija pasidalino Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkai Ernestas Filatovas ir Jevgenij Tichonov už darbą „Struktūrinio panašumo indekso metodo taikymas didelių vaizdų vertinimui“. Trečioji vieta ir 3000 Lt atiteko Kauno technologijos universiteto Mechatronikos instituto atstovui Mantui Venslauskui už darbą „Žmogaus galūnių virpesių įtaka širdies ir kraujotakos sistemos parametrams atliekant bei imituojant kapiliarų pratimą“.

Komisija skyrė šešias paskatinamąsias stipendijas Laurai Abariūtei (VU Biochemijos institutas), Elenai Tamaševičiūtei (Fizinių ir technologijos  mokslų centras), Andriui Dzedzickiui (VGTU Mechatronikos fakultetas), Andriui Škarnuliui (VU Matematikos ir informatikos institutas), Stasiui Peldžiui (VU Matematikos ir informatikos fakultetas) ir Tomyslav Sledevič (VGTU Elektronikos fakultetas).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min