Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimo nedarbą mažins mažesniu „Sodros“ mokesčiu

Nedarbas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nedarbas
Šaltinis: 15min
0
A A

Viena iš svarbiausių priemonių, numatytų kovai su jaunimo nedarbu, – mažesnės „Sodros“ mokesčių įmokos. Vyriausybė pritarė pasiūlymui, kad darbdaviams, įdarbinusiems pirmą kartą dirbti pradėjusius jaunus žmones, „Sodrai“ už juos nereikės mokėti pensijų draudimo, t.y. – 23,3 proc. nuo jaunuolių atlyginimo, pirmadienį žurnalistams pranešė premjeras Andrius Kubilius.

„Pritarėme paketui dėl pasiūlymo nedarbui mažinti. Vienas iš svarbiausių dalykų –  jaunimo nedarbo mažinimas. Jaunimui, pirmą kartą ateinančiam į rinką, situacija yra sunkiausia. Numatyta, kad dvejų metų laikotarpiu „Sodros“ įmokos nebus mokamos“, – teigė A.Kubilius.

Pasak Vyriausybės kanclerio Deivido Matulionio, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai patikėta kuo skubiau pateikti konkretų teisės aktą, numatantį, kad darbo patirties neturintys asmenys vieniems metams atleidžiami nuo pensinio draudimo mokesčio. „Sodros“ dalis, skirta motinystės, nedarbo, ligos išmokoms, lieka. Kalbama apie 27 proc. darbo užmokesčio“, – žurnalistams sakė D.Matulionis.

Kanclerio teigimu, pritarta pasiūlymui, kad „Sodros“ mokesčių dalis, kurios jaunimui nereikės mokėti, bus ne kompensuojama valstybės, o tiesiog darbdaviai bus atleisti nuo šio mokesčio dalies.

„Sunku pasakyti, kiek sumažės nedarbas, bet turėtų sumažėti žymiai, nes tai yra pakankamai rimta paskata verslui samdyti jaunus žmones. Ši mokesčių nuolaida galios metus, bet pati priemonė galios dvejus metus“, – teigė D.Matulionis.

Darbo biržos duomenimis, 2010 m. kovo 1 d. šalyje bedarbystė siekė 13,9 proc. Tarp registruotų bedarbių beveik 15 proc. yra jaunesni nei 25 metų.

Seimui pritarus Vyriausybės pasiūlymui, ši nauja tvarka įsigaliotų nuo 2010 m. liepos vidurio ir galiotų iki 2012 m. liepos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min